Az odáig rendben van, hogy naponta kétszer kell fogat mosni, minden nap, de itt ne is álljunk meg.
1. Rosszkor mosol fogat
Étkezés előtt nem jó fogat mosni, reggel sem, mert gyengíti a fogzománcot.
2. Rosszul sikálsz
Ne oldalirányba sikáld a fogaid, az oldalsókat sem, hanem a fogak növekedési irányába, különben károsodik az ínyed.
3. Nem cserélsz elég gyakran fogkefét
Háromhavonta kellene fogkefét cserélni, talán úgy tudod a legjobban megjegyezni, hogy mikor aktuális, ha minden új évszak első hónapjának első napján teszed ezt.
4. Rosszul tárolod a fogkeféd
Talán a legegyszerűbb a mosdó szélére fektetni a fogkefét, de az nem tesz jót neki, és több baktérium kerülhet így rá, mindenképpen sörtékkel fölfelé tárold, állítva.
5. Megosztod a fogkeféd
Mennyire romantikusan hangzik, ha a friss pár egy fogkefét használ, de nagyon rossz ötlet. Mindenkinek egy-egy fogkefe, ez a helyes.
6. Elfelejted a nyelved
A nyelvedet is sikáld meg a fogmosás végén, hiszen ott is rengeteg baktérium tud megbújni.
7. Nem fogselymezel
Ha vannak rések a fogaid között, azokat külön kell ápolni, ha nagy rések vannak, akkor nem elég a fogselyem, kell a fogköztisztító kefe is.
8. Nem nézel körbe a konyhában
Igen, rengeteg olyan összetevő van a konyhában, ami jót tesz a fogaknak, az almaecettől, a szódabikarbónán át a kókuszolajig.
9. Nem előzöd meg a bajt
Ékezések között jót tesz a fogaknak a cukormentes rágó, vagy ha arra is figyelsz, milyen rágcsálnivalót választasz: lehetőleg cukormentes legyen, és olyan, ami nem annyira plakk-képző, mint a keksz.
10. Nem ellenőrizteted elég gyakran
Minden fél évben ajánlatos fogorvoshoz menni, mert így könnyebb a kezelés baj esetén, illetve meg is előzheted a nagyobb problémákat.
Forrás: Bustle