Miután felfedezték az összefüggést a stresszhormon és a szívpanaszok között, azóta köztudott, hogy a stressz káros az egészségre. Valóban nem leszünk tőle topformában, de a boldogtalanság nem is vezet egyenes úton betegséghez.
Ausztráliában egy tíz éven át tartó kutatásban több millió nő életmódját vizsgálták, és arra jutottak, hogy a stressz és a boldogtalanság valójában nem befolyásolja a betegségek kialakulását vagy a korai halálozást, vagyis az általában szomorúbb emberek körében nem volt magasabb a megbetegedések aránya.
A kutatást publikáló professzor, Sir Richard Peto megnyugtatóan kijelentette, hogy egyszerűen nem okolhatjuk a lelki állapotunkat betegségekért. Hozzátette azt is, hogy összességében a halálozások és a rákos megbetegedések aránya csökken, és az átlagéletkor is növekszik, miközben köztudott, hogy stresszes társadalmakban élünk.
Mi ebből a tanulság? Talán annyi, hogy ha betegek vagyunk, semmiképp se hibáztassuk magunkat miatta. Próbáljuk kerülni a felesleges idegeskedést és a stresszt, de ha mégis belecsúszunk, fogadjuk el, hogy rosszabb időszakunk van, és ne idegesítsük tovább magunkat még azzal is, hogy belebetegszünk.
Forrás: Mashable