Egy kirándulás az erdőben vagy egy kiadós séta a parkban megmagyarázhatatlanul feltölti az embert. Persze a csend, a tiszta levegő egyértelműen jó hatással van az elmére, de ennél többről van szó.
Az illinoisi egyetem professzora, Ming Kuo úgy döntött, utánajár, milyen jótékony hatása van még a sok természetben töltött időnek. Egyik kísérletben egy multivitamin és a természetben lét a szervezetre gyakorolt hatását vizsgálta – nem talált különbséget. Hogy hogyan lehetséges ez? Az egyik, hogy a természetben töltött idő során az idegrendszer átkapcsol a rohanó üzemmódból pihenőre, ez pedig erősebben tartja az immunrendszert. A másik, hogy a szabad levegőn rengeteg vitaminhoz jutunk, anélkül, hogy észrevennék: D-vitaminhoz a napsugarakból, fitonocidokhoz a növényekből (amiket a keleti orvostudomány előszeretettel alkalmaz), jótékony baktériumokhoz a földből, vagy tisztító sóhoz a tengeri levegőből.
Egészséges immunrendszerrel és a kellő mennyiségű D-vitaminnal az öregedés folyamatát is lassíthatjuk. A városi levegő után a tiszta levegő pedig az arcbőrünket is revitalizálja, így még a külsőt is fiatalosabbá teszi.
Közeleg a tavasz, töltsünk minél több időt a szabadban!
Forrás: PsychCentral