Több budapesti és vidéki kórházban is 30-40 százalékos a mininálisan elvárthoz képest az ápolónők hiánya. Mindezt pedig már a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke szerint is krízishelyzetet okoz.
Az egészségügyben emelkedtek a munkabérek, de ennek ellenére is csak évek múlva lehetnek versenyképesek a legnagyobb bútorláncok vagy egyes élelmiszeráruházak kínálta kereseti lehetőségekkel. Ezek a cégek ugyanis 250-350 ezer forintos bruttó alapilletménnyel, cafetériával és más juttatással csábítják a dolgozókat, miközben az egészségügyben ennek a töredékét fizetik a túlórák, a műszakpótlékok mellett is. A kórházakban az általános ápolótól a csecsemős nővéren, a dietetikuson és a szakrendelői asszisztenseken át a boncmesterig gyakorlatilag mindenféle szakemberből hiány van már.
A Magyar Idők úgy tudja, az egészségügyi intézmények a munkaerőhiányt egyre gyakrabban “bérnővérekkel” pótolják, akik vállalkozóként veszik fel a munkát több kórházban is. Az egészségügyi államtitkár szerint az újonnan bevezetett módszer veszélyes lehet, az érdekképviseleteknek egységesen fel kell lépniük ellene.