Zsíros arcbőr: okok és tünetek

nlc | 2018. Március 26.
Mindenki tisztában van azzal, hogy milyen típusú az arcbőre. A bőrápolás pedig jó esetben ennek megfelelően történik.

A zsíros arcbőr ápolása sokaknak feladja a leckét, számos tévhit kering a köztudatban a megfelelő kezelésről. A legtöbben azzal sincsenek tisztában, hogy számos belső és külső tényező együtt befolyásolja a bőr állapotát. Vannak, amelyeken nem tudunk változtatni, de a legtöbben igen: a megfelelő bőrápolás védelmet nyújt a bőrnek.

A zsíros bőrnek több szembetűnő jellemzője van, a felismerése egyszerű: tág pórusok, csillogó arcbőr, fénylő homlok és mitesszerek. Erre a bőrtípusra a faggyúmirigyek túlzott működése jellemző, az felelős a bőrt takaró olajos felületért. A szemmel látható pórusok és mitesszerek mellett sok esetben pattanások is megjelennek.

A zsíros arcbőr elsősorban a fiatalokat érinti. Nem azért, mert a zsírosabb bőrűek lassabban öregszenek – bár valahol ez is igaz -, hanem a hormonháztartásuk miatt. Ha valakinek az átlagostól gyorsabb a faggyútermelése, az nem jelenti azt, hogy ne kellene hidratálnia a bőrét. Bár a faggyúréteg miatt nem szárad ki a bőr, a víztartalma azonban csökkenhet. Ezért is fontos tisztában lenni azzal, hogy a zsíros bőrt hogyan érdemes hidratálni.

Zsíros bőr tünetei

 

A zsíros bőr kezeléséhez érdemes szakember segítségét kérni vagy olyan speciális kozmetikumokat választani, amelyek kimondottan az adott bőrtípusnak fejlesztettek ki. Zsíros bőr esetén olyan termékeket javasolnak a hozzáértők, amelyek vizes alapúak és nem tömítik el a pórusokat. Az arcbőr állapotáért számos tényező felelős. A táplálkozás az egyik olyan vonal, amelynek kapcsán tehetünk magunkért: fontos a kiegyensúlyozott étrend, a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag étkezés és a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás.

Az arcbőr állapotáért felelősek

Exit mobile version