A bio zöldség-gyümölcs védelmére is permetezhetnek a gazdák rovarirtót, viszont kizárólag természetes alapú anyaggal teszik ezt.
A pálmaolaj kifejezetten jó összetételben tartalmazza a különféle – telített és telítetlen – zsírsavakat, amelyek nélkülözhetetlenek a szervezetünk működése számára.
A növényi zsírok jótékony hatással vannak az ízületeinkre, az érfalaink rugalmasságára, a sejtjeink általános egészségére, hatékonyan képesek megszüntetni az éhségérzetünket, és segítik számos, a szervezetünk számára nélkülözhetetlen tápanyag beépülését.
Jelenlegi tudásunk szerint nincs rá bizonyíték, hogy a cukor bármilyen jellegű függőséget okozna.
Több kutatás szerint is rendkívül egészséges, ha egy bőséges reggelivel indítjuk a napot, és utána mértékletesek vagyunk a többi étkezés során.
A génmódosított növényeket azért hozták létre, hogy ellenállóbbak legyenek például az időjárással, a rossz minőségű talajjal, esetleg a rovarokkal szemben, nagyobb legyen a terméshozamuk vagy a magasabb tápanyagtartalmuk. Az amerikai tudományos akadémia vizsgálata szerint a GMO növények ugyanolyan biztonságosak, mint a nem-GMO növények.
Nyersen fogyasztva a répa teljes béta-karotin tartalmának csupán a 3 százalékához tudunk hozzájutni az emésztésünkön keresztül. Ha viszont megfőzzük, esetleg egy kis olajon megfuttatjuk, ez akár közel 40 százalékig is fokozható.
Ezt a tévhitet már a nyolcvanas években megcáfolták az orvosok. A félreértésnek az ad alapot, hogy a fűszeres ételek irritálhatják a már kialakult fekélyeket, azokat azonban nem a fűszerek, hanem az úgynevezett helicobacter pylori nevű baktérium okozza.
Nem csak az egészségünkért, a bolygónkért is sokat tehetünk, ha csökkentjük az állati eredetű élelmiszerek fogyasztását.
A különböző sók között leginkább látványban van különbség. Nincs megalapozott tudomány kutatás arra, hogy a különböző sóknak különböző hatása lenne.
[description]