amelyről sajnos kevesen tudják, hogy erősen provokálja a vesét, és a tojásdiéta, amely pedig a koleszterin lerakódását okozhatja az érfalban. Amennyiben nem viszünk be elég fehérjét, a szervezet elkezdi az izmokból a saját készleteit bontani, és nem hagyja ki a szívizmot sem. A fehérjementes diéták tehát ilyenformán szintén csődöt mondtak. Az
“egyfélét eszem csak”
módszerrel súlyos anyagcsere zavarokat okozhatunk magunknak, emellett pedig soha semmilyen tudományos kutatás nem erősítette meg azt a tévhitet, miszerint az egyféle táplálék bevitelétől fogyni fogunk. A napjainkig divatos, ún. zsírdús diétákat időrendbe sorolni nem lenne egyszerű, ugyanis a különböző divatáramlatoknak és magazinoknak köszönhetően sorra bukkannak fel újra és újra. Ezek a diéták koleszterinszint-emelő hatással bírnak, ezért érelmeszesedésre, infarktusra hajlamosítanak.
A Lutz-féle diéta
a húsfogyasztást helyezi előtérbe, miközben csekély szénhidrátfelvételt engedélyez.
Az anyagcsere-diéta
ugyan zöldség- és gyümölcsféléket tartalmaz, ám alapjaiban a fehérjékre és a koleszterinben gazdag tojásra alapoz.
A Harvey-féle tojáskúra
során napi nyolc tojást kell elfogyasztanunk a megengedett napi egy helyett.
A Mayo-étrend
a napi 1500 kcal energia felvételét burgonyából, zöldségfélékből, teljes kiőrlésű lisztből készült pékáruból, húsból, és reggelire két-három darab tojásból kívánja megvalósítani.