Szuperételek
Egy amerikai vizsgálat kimutatta, hogy a 60 és 80 év közötti, egészségesen táplálkozó nők ellenálló képessége ugyanolyan jó, mint a 20 és 40 év közöttieké. Éppen ezért fogyaszd rendszeresen a következő szuperzöldségeket és gyümölcsöket!
Paradicsom: C-vitamin- és likopin-tartalmánál fogva kiváló rákmegelőző szer. Ráadásul rengeteg béta-karotin és E-vitamin van benne, ezek többek között az érelmeszesedés megelőzésében játszanak szerepet.
Bogyós gyümölcsök: Azok a kémiai anyagok, amelyektől szép, sötét színüket kapják, az ellenálló képességünkre is jó hatással vannak. Javítják a szervek vérellátását, és megelőzik a húgyúti fertőzéseket. Különösen jó hatású mélyhűtött formában is a málna, az eper és a szeder.
Citrusfélék: Valóságos C-vitamin-bombák. Ez a vitamin kiváló hatással van az immunrendszerre, és gyorsítja a sebgyógyulást. A C-vitaminra a hormonrendszerünknek is nagy szüksége van ahhoz, hogy megbirkózzon a stresszel. Ráadásul ez csak egy a citrusfélékben található, több mint 100 bioaktív anyag közül.
Sárgarépa: Béta-karotint tartalmaz, amely a szervezetben A-vitaminná alakul, erősíti a nyálkahártyákat, és segíti a fehérvérsejtek fejlődését.
Kivi: Antioxidáns-bomba, tele C-vitaminnal, káliummal és rosttal.
Pesszimizmus vagy optimizmus?
A fiatalság és a boldogság kéz a kézben járnak. A szakértők úgy vélekednek, hogy a boldog emberek kreatívabbak, magabiztosabbak, sikeresebbek az életben, ennélfogva fiatalságukat is képesek jobban megőrizni, mint kevésbé eredményes társaik. A boldogságnak három fontos összetevője van.
2. Génjeink a boldogság 50%-áért felelősek. Az emberek egy része természeténél fogva optimista, míg más részük élete legjobb periódusaiban is megőriz valamit a pesszimizmusából. Vagyis: akármi is történjen velünk, ez az 50% változatlan marad.
3. Azt gondolnánk, hogy aki pesszimista géneket örökölt, és ráadásul még pechje is van, nemigen lesz boldog az életben. Szerencsére azonban ott van a harmadik boldogságfaktor. Tetteink, szokásaink és gondolkodásmódunk jelenlegi boldogságunk 40%-áért felelős. Épp ezért a folyamatosan boldog, illetve az állandóan boldogtalan emberek közötti különbség főként abban keresendő, ahogyan a világot látják. A boldogtalan emberek valósággal dédelgetik a negatív érzelmeket és gondolatokat, másokkal hasonlítgatják össze magukat, és irreális célokat tűznek ki maguk és mások elé. A boldog emberek ezzel szemben igyekeznek tanulni a többiek sikereiből, de leginkább magukkal foglalkoznak. Nem sajnálják önmagukat, és reális terveik vannak. Pesszimista vagy optimista mindez csak szokás kérdése, a szokásainkon pedig képesek vagyunk változtatni.
A fiatalság és boldogság további titkairól itt olvashatsz»