Érdekes rokonság
Néhány évszázaddal azután, hogy a buddhizmus tért hódított Indiában, buddhista szerzetesek érkeztek Kínába és Tibetbe, ahol megismertették a helybélieket az indiai harcművészetekkel, az orvostudománnyal és a védikus építészettel. A kínai eredetű feng shui és az indiai vaszati között ezért a közös történelmi múltnak köszönhetően sok-sok hasonlóságot találhatunk. A kínai geomancia azaz a Föld jelzésein alapuló jövendölés nagy hatással volt ebben az időben Kína építészetére, ezzel keveredett a vaszati tudománya. Mivel azonban az évezredek során a kínai és indiai építészet más-más irányba fejlődött, ma már két teljesen különálló tudományról beszélünk.
Legfontosabb különbség, hogy a vaszati több mint 5000 éves törvényei a védikus társadalom felépítésének köszönhetően bárki számára hozzáférhetőek voltak, és teljes egészében változtatások nélkül fönnmaradtak az utókor részére. Nem alakultak ki különböző iskolák, így az egységes tudománynak köszönhetően egy adott épületről ugyanazt állapítja meg a vaszati szakértő Indiában, Amerikában vagy Magyarországon.
Megoldás a bajokra
Bár szinte minden házban, lakásban és ezzel párhuzamosan az ott lakók életében is találhatunk problémás, beteg részeket, a vaszati majdnem az összes hibára kínál gyógyírt. Tanítása szerint minden helyiséget egy pozitív és egy negatív energiával rendelkező területre lehet felosztani: az északkeleti rész a pozitív, míg a délnyugati rész a negatív. Az önálló családi házaknál van a legtöbb lehetőség a korrigálásra, hiszen itt még akár új ablakokat is nyithatnak a tulajdonosok északon, északkeleten vagy keleten annak érdekében, hogy egy kicsit egyensúlyba hozzák a ház energiáit. Természetesen vannak kevésbé drasztikus eszközök is: a lakás átrendezésétől a színeken át az öt alapelemmel való korrigálásig. Ha nagyon kevés változtatásra van lehetőség, illetve ha a már bevetett változtatások hatását meg akarjuk erősíteni, akkor vehetjük igénybe a vaszati speciális energetikai eszközeit, melyek a védikus írások leírásai szerint készülnek.
További érdekességek a vaszatiról»