Köszönöm, nem kérek. Diétázom!

nlc | 2007. Április 16.
Ismerõs ez a mondat? Nem véletlenül, hiszen Magyarország lakosságának a 40%-a túlsúlyos, 20%-a pedig orvosi értelemben véve elhízott.




Szinte alig vannak olyan nők, akik az életük folyamán legalább egyszer ne fogyókúráztak volna. Nemcsak esztétikai, hanem akár egészségi okok miatt is. Egyre többen vannak tisztában azzal, hogy a túlsúly és az elhízás egészségügyi következményei számos szervrendszert érintenek és sok betegség kialakulásában játszanak szerepet, pl. agyvérzés, magas vérnyomás, szívkoszorúér-betegség, trombózis, embólia, nemi működési zavarok, ízületi betegségek, köszvény, csökkent immunitás.

Ezért sokan sokféle diétát próbáltak ki az elmúlt években, több-kevesebb eredménnyel. A kérdés azonban az, hogy létezik-e megoldás a súlyproblémákra? A válaszunk igen.





Kiknek ajánlott a gyógyszeres terápia?

• A szervezet energia-egyensúlyának megbomlása következtében elhízott embereknek – 30 vagy ennél nagyobb testtömegindex (BMI – Body Mass Index) esetén testsúlycsökkentő és -fenntartó kezelés kiegészítéseként,
• vagy hasonló okból túlsúlyos felnőttek 27-es BMI- vagy magasabb értékeknél, amennyiben a kövérséggel kapcsolatos rizikófaktorok, mint pl. II. típusú diabétesz vagy dyslipidemia (vérzsírértékek eltérése) fennállnak.

A gyógyszeres kezelés megkezdéséhez orvosi vizsgálat és folyamatos felügyelet szükséges.

A gyógyszeres terápia részben azoknak a túlsúllyal küzdőknek, elhízottaknak szeretne segítséget nyújtani, akik eddig nehezen birkóztak meg súlycsökkentési kísérleteikkel, részben pedig azoknak a nőknek, akik sokat megtesznek egészségük, fittségük, normál testsúlyuk megszerzéséért és megtartásáért.


Egy olyan könnyebb megoldást ismerhetnek meg, amelyet sikerrel építhetnek be életmódváltásukba.


1999 óta kapható hazánkban az a vényköteles, kettős hatású gyógyszer, amely növeli az étkezést követő teltségérzetet, és ezáltal csökkenti a kalóriabevitelt, ugyanakkor fokozza a thermogenezist, amely összességében a testsúly csökkenéséhez vezet.

Ennek a fogyasztószernek a szedése megkönnyíti a testsúlycsökkentő program elkezdését, hiszen hamarabb mutatkoznak a sikerek, valamint segít a javasolt tartós életmódváltásban – amely a hosszú távú súlymegtartás kulcsa – és a gyakran kialakuló jojóeffektus kialakulásának megelőzésében. A jojóeffektus azt jelenti, hogy a fogyókúra befejezését követően, amikor a visszatérünk a „normál” étkezésre, a leadott kilók újra visszajönnek, vagy továbbiakkal gyarapodnak is, így rövid idő alatt a nehezen leadott kilók újra megkeserítik az életünket.




Amikor befejeztük az intenzív fogyókúrát, továbbra is ügyeljünk az étkezésünkre. Lehetőleg naponta ötször étkezzünk, és mindig kis adagokat fogyasszunk. Az étkezéseink legyenek rostokban és vitaminokban gazdagok, és továbbra is kerüljük a finomított szénhidrátokat, mint amilyenek a cukorban és a fehér lisztben találhatóak. Fogyasszunk minél több gyümölcsöt és zöldséget, teljes kiőrlésű pékárut, és naponta igyunk meg legalább 2 liter szénsavmentes ásványvizet. Kerüljük a nassolást, de ha mégis rágcsálnánk valamit, ropogtassunk el egy szál sárgarépát vagy egy almát, de néhány szem aszalt gyümölcs vagy  pár szem mogyoró/mandula is megteszi.
A mozgást se hagyjuk ki az életünkből. Nem kell azonnal konditeremben izzadni, egy tempósabb séta vagy egy kellemes kerékpározás is megteszi. Nemcsak a testsúlyunk, de az egészségünk is hálás lesz érte.

Tehát a hosszú távú sikerhez elengedhetetlen a helyes táplálkozás és a testmozgás is, de mindenekelőtt a belső indíttatás, az elhatározás kell hogy megfogalmazódjon: az igény az életmódváltásra.




Exit mobile version