Cirka fél évvel ezelőtt azonban úgy döntöttem, hogy gyökeresen megváltoztatom az étkezésem, tehát nem is egyfajta diétáról kell beszélnünk a következőkben, hanem egy tudatos életmódváltásról, melynek alapja az okos étkezés. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy a fogyókúra során esztelenül számolják a kalóriákat, ám a helyzet az, hogy pusztán a kalóriák számlásával nem fogunk fogyni. Most egy olyan módszert hoztam nektek, amely bár egyszerűnek fog tűnni, mégis igényel majd némi odafigyelést.
Kalóriák a gyakorlatban
Először is fontos leszögezni, hogy maga a kalóriaszámlálás nagyon is okos dolog, hiszen a diéták lényeg éppen a csökkentett kalóriabevitel, ám nem mindegy, hogy mit is számolunk valójában. Egész pontosan arra gondolok, hogy a kalóriák esztelen számolgatása helyett érdemes lehet megnéznünk, hogy mennyi makrotápanyagot viszünk be a szervezetünkbe, ugyanis ezek azok, amik segítenek nekünk az izomépítésben. Mielőtt belekezdenénk egy diétába, először fontos, hogy megismerjük ezeket a makrotápanyagokat, és képbe kerüljünk azzal kapcsolatban, hogy miből mennyire is van szüksége a szervezetünknek. Makrotápanyagból háromfélét különböztetünk meg, egész pontosan a fehérjét, a zsírt és szénhidrátot. Így már ismerős, igaz?
Ezek azok a tápanyagok, amelyekre a szervezetünknek szüksége van, csak éppen nem mindegy, hogy miből mennyit viszünk be. Hiszen lehet, hogy egy csokis croissant-ba és egy szelet csirkében ugyanannyi a kalória, ám míg előbbi haszontalan, gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaz, addig utóbbi fehérjében gazdag, és az izomépítéshez járul pozitívan hozzá. Lássuk a következő makrotápanyagok milyen mennyiségben szükségesek, ha fogyás vagy izomépítés a cél.
A folytatásért kattints a Tükröm, tükröm caféblogra!