Hány kalóriát éget el a szervezetünk egy jógaóra alatt? Melyik gyakorlat melyik testrészt formálja? Mennyi idő után lesz látványos az eredmény? – Mind jogos kérdések, hiszen általában azért kezdünk mozogni, hogy a testünk szebb, feszesebb, a hasunk kockásabb, a fenekünk keményebb legyen. A jóga esetében viszont ennél sokkal többről van szó.
Ha azért kezdtél jógázni, hogy leadj pár kilót, vagy megszabadulj az úszógumidtól, azzal sincs semmi gond, hiszen a lényeg, hogy elkezdted. A baj ott kezdődik, mikor ezek a gondolatok, törekvések elvonják a figyelmed arról, amiről a jóga valójában szól. Mikor erőlködésnek érzed a gyakorlást, várod, hogy véget érjen, akár ahogy várod a kondigépeken, hogy leteljen a beállított idő.
A jóga ugyanis sokkal inkább dolgozik az elméddel, mint a testeddel. Vagyis dolgozna, ha hagynád neki. Ha bizonyos gyakorlatok közben frászt kapsz, mikor meglátod felgyűrődni a hasad, nem fogsz tudni ráhangolódni a gyakorlásra.
Jógával valóban tudsz fogyni, és az izomzat erősítése és formálása is garantált. De nem lenne sokkal jobb mindezt úgy elérni, hogy közben jól is érzed magad? Egy felmérés szerint, azok a nők, akik rendszeresen jógáznak, 20 százalékkal elégedettebbek a testképükkel, mint akik ugyanannyi aerobikedzésre járnak. Ez azt jelenti, hogy van valami a jógában, ami anélkül is elfogadásra tanít, hogy a külsődre fókuszálnál.
Tehát ha legközelebb, mikor gyakorolsz, úgy érzed, nem tudod elengedni az alakodra vonatkozó céljaidat és elvárásaidat, próbálj inkább arra koncentrálni, hogy helyesen csinálod-e a gyakorlatokat, hol milyen érzéseket tapasztalsz, a testedben és a lelkedben egyaránt. Ha ez sikerül, minden jön majd magától – az álomalak is.
Forrás: Yogi Approved