Kubában csak szerelmes lehetsz… – II. rész

V. Kulcsár Ildikó | 2004. Április 07.

– A szomszédos Dominika merengue-jét magam is kipróbáltam, a salsa – tudtommal – hasonlít hozzá: csupa élet, erotika, felszabadultság!

– Barátnőm hatására már Pesten beiratkoztam egy salsatanfolyamra, hogy kubai tanároktól tanuljam meg ezt a szédületes táncot. Csakhogy velünk, magyar fiatalokkal az a gond, hogy mi (újabban) magunkban táncolunk. A salsa viszont arról szól, hogy istenigazából megfogod partneredet, és együtt éltek, lélegeztek a zenére, lefoszlanak a gátlások. Kubában nyitva az ablak, szól a zene, és már az ötéves kislány is ügyesen riszálja magát! A stábunk megőrült ettől a ritmustól, ahol szólt a zene, mi salsáztunk. Ha a szálloda éttermében perdültünk táncra, a séf odahagyta a munkáját, és közénk állt…

– Itt ülsz velem szemben – karcsún, szőkén, huszonhét évesen –, lehetetlennek tartom, hogy senki sem ideges (féltékeny) a Kuba-rajongásod miatt.

– No, ez remek gondolat! Kubában különlegesnek tartottak a szőke hajammal, a fehér bőrömmel, szép, okos-kedves fiúkkal ismerkedtem meg. Számomra csoda volt, hogy nem tolakodók, hogy bókolnak, hogy tisztelik, becsülik a nőket! Itthon mindebből keveset kaptam… Megpróbálok pontosan fogalmazni: itthon nincs magánéletem! Szűk körben mozgok, hajnaltól estig dolgozom, nem járok plázázni, moziba is ritkán jutok el, nem kávézgatok a barátnőimmel, mint a kortársaim. Az ismertségem is akadály… De nem vagyok hajlandó görcsölni, nem rohanok a férfiak után, huszonhét vagyok, nem harminchét! Ráadásul van esély arra, hogy Kubában találom meg az igazit…

– Van jelölt?

– Naná!

– Ez is szerepet játszik a visszatérésedben…

– Nem akarom részletezni, mert ha anyukám elolvassa, rosszul lesz… Legyen elég annyi, hogy most boldog vagyok! Ehhez képest a legutolsó itthoni kapcsolatom arról szólt, hogy engem le kell bunkózni. Ha volt rajtam sapka, az volt rossz, ha nem, akkor az… Pedig szerelemnek indult – gondolom én –, ám később kiderült, hogy a fiatalember azért kezdett bele e féléves kapcsolatba, mert tudta, hogy van lakásom, biztos egzisztenciám, tehát a lakása felépültéig hozzám költözött. Én behunytam a szemem, mert nagyon vágytam szerelemre.

– A munkában elért siker ellensúlyozza a magánéleti kudarcokat?

– Elég tartósan. Évek óta a munkám szerez igazi örömöt. Szeretem a hajnali rádiózást, hiszen már középiskolás koromban rádiós akartam lenni, a tanáraim is biztattak (minden szépbeszéd-versenyt megnyertem Debrecenben). Be is iratkoztam egy kiváló rádiós-tévés tanfolyamra, aztán a Kodolányi János Főiskola Kommunikációs szakán, rádiósként végeztem. Annak is két éve már, hogy az Aktívban műsorvezető vagyok. Jelzem, a televíziós munkát is a rádiózásnak köszönhetem. Boldog voltam, amikor kiválasztottak – úgy éreztem, beért az a sok munka és tanulás, amelyet a szakmába fektettem –, szeretem ezt a műsort, a csapatot, az is jó, hogy a szövegeimet magam írhatom! Persze, sokan azt állítják, hogy kizsákmányolom önmagam. De mondd, mikor alapozza meg a jövőjét egy fiatal? Mikor fejlődjek, tanuljak, ha nem most? Bírom, és bírnom kell, hiszen a lakásom vásárlásakor kölcsönt vettem fel. Nyögöm…

– Ügyes lehetsz, ha két munkahely is elengedett a kubai útra…

– Hajaj! A Sláger rádióban már évek óta dolgozom, ott viszonylag simán ment, de az Aktívban nem mertem szólni! Inkább egy viccesnek vélt e-mailt írtam a főszerkesztőmnek. Nagyon rendes volt: legyintett, elengedett. Az otthoni csata sem volt könnyű. Képzeld el, hogy az egész családom – a nővérem férjestül-gyerekestül, a szüleim meg az öcsém – utánam költözött Budapestre. És most érzik rajtam a vágyat Kuba után, ráadásul tudják, hogy szörnyen önfejű vagyok. Nagyon szeretem őket, nem akarok nekik fájdalmat okozni, de…

– De most úgy érzed, hogy egy idő után Kubában fogsz élni!

– Pontosabban: Havannában.

– És az imádott szakmád?

– A terv még nincs kész. Azért megyek vissza, hogy megismerjem a hétköznapokat, persze, házat is akarok nézni, bár a jelenlegi törvények szerint még nem vehetek… A szakmám? Semmihez sem ragaszkodom foggal-körömmel! Nem szabad izzadságszagúan kapaszkodni! Eszembe jut a kubai barátnőm kétlakisága. Tavasztól őszig – az itthoni idegenforgalmi szezonban – Magyarországon dolgozik, az év többi részét Kubában tölti. Én élvezem a munkámat, de közben boldog akarok lenni! És ha a boldogság Kubában vár rám, akkor menni kell!

– Álmodozzunk! Ha tíz év múlva szeretnék írni Gombos Edináról, hol találok rá?

– Egy havannai társasház tetején várlak majd! Az óriási terasz korlátjáról sűrűn omlanak le a színes virágok, ha lenézel, forr alattad a város… Két gyerek – egy kislány meg egy kisfiú – játszik a kertben, és találkozni fogsz a párommal is, akivel szerelemben, hűségben élek. Milyen lesz ő? Okos, egzotikus külsejű, magas, arisztokratikusan hosszú ujjakkal… És remekül táncol! Ráadásul olyasféle vállalkozásunk lesz, amelyben együtt dolgozhatunk.

– Tetszik.

– Hát még nekem!

Exit mobile version