Hogy csöppentél a partikultúrába és a DJ-k világába?
Az első számom 1997-ben jelent meg egy válogatáslemezen, de már régebben írogattam elektronikus tánczenéket. Utána elkezdtem diszkósokkal dolgozni, valamint, még az érettségi előtt, a Náksi-Brunner hangstúdióban lettem második hangmérnök. Ott találkoztam össze DJ Sterbinszkyvel. Az akkori lemezén már én is segédkezhettem. Onnan indult a közös munka, és azóta folyamatosan együtt dolgozunk.
Szóval, akkor nem marketingfogás a részéről, csak hogy bejöjjenek a fiatal lányok a diszkóba a Barátok közt Palikájára…
Persze ez is megfordulhat bárki fejében, de csak azért, mert nagyon sok hasonló árukapcsolással találkozhatunk manapság. Meg azzal is, hogy ha valaki népszerűbb lesz, akkor azonnal énekelni és diszkózni kezd.
Ezek szerint előbb jött DJ Bruckmann, és csak azután Pali?
Korábban inkább zenéket szereztem, de fellépni is a Barátok közt előtt kezdtem el. Nagyon sokat kell dolgozni ahhoz, hogy valaki diszkós legyen: föl kell építenie a saját lemezparkját, és sokat kell gyakorolni. Azt szeretem ebben az egészben, hogy a zenei világ és a forgatások hangulata is teljesen más. És nincs semmi összefüggés a két dolog között.
Egyébként hol helyezkedik el a valódi Bruckmann Balázs, DJ Bruckmann, az “éjszaka császára, és Szilágyi Palika, a félszeg és lelkiismeretes egyetemista között?
Inkább az éjszakai arc, aki szeret zenét írni, és lemezjátszót pörgetni. Azért Pali karaktere is tartogat még számomra sok kihívást és munkát.
Iskolába nem jársz?
Angolul tanulok. A főiskolát most hanyagolom, nem érek rá. A Budapesti Média Intézetbe jártam, de halasztottam két félévet, aztán úgy döntöttek, eltanácsolnának. Én meg nem nagyon fellebbeztem. Egyébként úgy néz ki az időbeosztásom, hogy keddtől péntekig forgatjuk a sorozatot, pénteken és szombaton diszkókban játszunk, vasárnap meg hétfőn regenerálódom. A zenéket forgatási szünetekben írom a laptopomon.
Merrefelé léptek fel?
Országszerte. Keleten, Nyugaton, a fővárosban mindenfelé előfordulunk.