Szűcs Anikó |
Magyarországon több a nő, mint a férfi legyint a felületes szemlélő , ezért a társra vágyó nők megküzdenek a férfiakért.
Tudják, mi erre a gyakorta hallható közhelyre a válaszom? Ostobaság! Persze nem mernék ilyen kategorikusan fogalmazni, ha nem ismerném a Központi Statisztikai Hivatal Demográfiai Évkönyvének (megjelent: 2003. január elsején) számait. Aki végigböngészi a táblázatot, az megbizonyosodhat arról, hogy hazánkban egészen a negyvenes évjáratig több a férfi, mint a nő! (Az már egy másik szomorú téma, miért hullanak a középkorú férfiak úgy, mintha atomtámadás érné őket ) Tehát a népességi adatok szerint képtelenség, hogy egy huszon- harminconéves csinos, művelt nő ne találjon társat! Ezzel szemben ?
Bridget Jones rátalált az igazira
Szűcs Anikó (harmincnégy éves marketinges):
Saját elhatározásból csaknem nyolc hónapja magam is az egyedülálló harmincas nők nem éppen boldogító hétköznapjait élem. Önként vállalt szingliségem ellenére sem akarok a társtalanságomból erényt kovácsolni. Szerintem a szingliség átmeneti állapot, még akkor is, ha az elmúlt években már-már követendő trendi életformává vált. Azokra a szinglikre gondolok, akik megszállott karrierépítők, akik elhitetik magukkal, hogy az élet minden területén képesek egyedül helytállni, ezért rendezkednek be önálló életre. Az én életemben viszont a család fontosabb szerepet fog betölteni, mint a karrierem (pedig szeretem a munkámat)! A nyolcéves kapcsolatomból is azért léptem ki, mert a család és gyerek utáni vágyam erősebb volt, mint a látszatbiztonság. Bizonytalanságérzésem elsősorban abból fakadt, hogy a páromnak szerettem őt! nem volt határozott elképzelése a közös jövőnkről, és a döntésképtelensége egyre inkább veszélyeztette családteremtő vágyaimat. A szingli fogalmat importáló Bridget Jones történetében épp azt a bájos-keserű humort és öniróniát imádom, amellyel Bridget saját korlátjait és tökéletlenségét (f)elismerve a szingliállapoton mielőbb változtatni akar. És rátalál az Igazira…