Sztárok a házasságról

Szigeti Hajni - Kertész Gábor | 2004. Szeptember 20.
A Nõk Lapja reprezentatív közvélemény-kutatásában a házassággal kapcsolatos kijelentéseket gyûjtötték össze. Megkérdeztünk néhány közismert személyt, énekest, színészt, õk miként vélekednek a felsorolt állításokról.

Feltétlen elfogadás

A házasság legfőbb előnye az érzelmi biztonság – vallja a megkérdezettek harmincnyolc százaléka. Zsédenyi Adrienn szerint is ez egy igazi kapcsolat alapja, ajándéka.
– Ideális esetben – mondja az énekesnő – két ember akkor köt házasságot, ha biztosak az érzéseikben, ennek következtében a köztük lévő szeretet, szerelem, bizalom egyfajta érzelmi biztonságot ad. Olyan alapot az élethez, amelyre bármikor támaszkodhatunk. Olyanfajta feltétlen elfogadást jelet ez, amelyik működteti a másikat, amelyik, ha kell, továbbvisz az úton, ha kell, hagy megpihenni. Nem egyszerű ezt fenntartani, hiszen a pár bármelyik tagját érhetik olyan érzelmi hatások, olyan apró csábítások, amelyek felkavarják a lelkét, megérintik a szívét.
Ahhoz, hogy én alkotni, létezni tudjak, szükségem van a férjem érzékenységére, arra a mindig jelen lévő szeretetre, amit tőle kapok. Engem, mint énekesnőt magabiztossá tesz, ha látom, hogy másoknak is tetszik, amit csinálok. De az, hogy van valakim, aki akkor is mellettem áll, amikor a mélybe zuhanok, akinek nem kell bizonyítanom, hogy mennyire tehetséges vagy nőies vagyok, mert neki minden helyzetben, állapotban, formában „elég” vagyok, az már egy más dimenzió.

A házasság: idő- és energia-befektetés

„Az emberek nem veszik elég komolyan a házasságot” – talán a válások számát tekintve, nem meglepő, hogy ezzel a mondattal a kutatásunkban részt vevők majdnem fele egyetértett.
– Én inkább úgy fogalmaznék – reagál a kijelentésre Nagy Judit hírolvasó –, hogy sokan nem fordítanak elég időt és energiát a házasságukra. Pedig egy párkapcsolatot csak felépíteni könnyű, a szerelem fenntartása már igazi kihívás. A mézeshetek után elkezdődnek a munkás, mechanikus hétköznapok. Így az ember beleeshet abba hibába, hogy „elél” a másik mellett – pusztán lustaságból. A férjemmel sokszor vacsorázunk együtt, moziba, színházba járunk, néha biciklizünk két Híradó között. Ezeket a programokat meg kell szerveznünk, miattuk néha túlóráznunk kell a munkahelyünkön, de még így is megéri. És távolról sem olyan nehéz, mint amilyen komolyan hangzik.

„Én boldogabb vagyok, mióta férjhez mentem”

„A házas emberek általában boldogabbak” – ezzel a megállapítással a megkérdezettek huszonkét százaléka értett egyet, mi azért kíváncsiak voltunk a frissházas Balázsovits Edit véleményére is.
– Azt hiszem, ugyanolyan boldog lehet egy pár esküvő nélkül is, bár szerintem rosszul teszik a fiatalok, hogy nem tisztelik meg egymást, a szerelmüket azzal, hogy Isten és ember előtt összekötik az életüket – vallja a színésznő. – Számomra mindig is fontos volt a házasság – minden velejárójával. Például a jegygyűrűvel, amely az összetartozásunk szimbóluma, amelyre minden percben jó ránézni, vagy az esküvői ceremóniával, amely által magasabb szintre emelkedett a kapcsolatunk. Még a „férjes asszony” kifejezést is szeretem, egyáltalán nem tartom idejétmúltnak – pedig nem vagyok egy klasszikus háziasszony. Észrevettem, hogy mióta férjhez mentem, másként néznek rám a barátok, az ismerősök, másként nézek én is a páromra. Most már egy család vagyunk, már nemcsak a szüleinkhez, hanem egymáshoz is tartozunk – hivatalosan. A házasság tényleg komoly döntés, amely ha megszületik benned, ha átgondolod és elhatározol, boldogabb leszel, új állapotba kerülsz. Ha ez nem csupán formalitás, ha nem a papír miatt kell, hanem igazán megélt, mindenki előtt vállalt érzéseken alapul – nagyon sokat ad az embernek.

Exit mobile version