Szex és a spiritualitás
A spiritualitás útján haladó ember nem azért létesít szexuális kapcsolatot, mert a felgyülemlett feszültséget így akarja levezetni. Először támad igénye a lelki, majd a szellemi, és csak azután a testi egyesülésre.
Úgy tűnik, mintha néhány száz évvel ezelőtt sokkal könnyebb lett volna spirituális életet élni, hiszen nem nehezedett olyan óriási nyomás, külső befolyás az emberekre, mint napjainkban. A spirituális életmód kialakítása valójában akkor sem volt könnyű, hiszen például a pénz vagy a hatalom minden korban fontos volt. De ahogyan ma, úgy tegnap is feltétel volt bizonyos erkölcsi fejlettség.
Aki a mindennapjait a spiritualitás szabályai szerint szeretné élni, annak rendelkeznie kell önfegyelemmel, kitartással és hatalmas lelkierővel. A szellemi és a lelki átalakulásokban segítségünkre vannak a spirituális témájú könyvek, amelyek révén jobban megértjük, hogy minden mindennel összefügg. Hatásukra tágul a tudatunk, és más dimenziókat ismerhetünk meg. Ennek az életmódnak a gyümölcse később, évek múltán érik csak be. Utána teljesebbnek láthatjuk az életünket, bölcsebbek leszünk. Tudatosul bennünk, hogy az életben minden kézzel fogható értéket bankban lévő pénzt, vagyont érő tárgyat, fontos személyt elveszíthetünk, csak a lelki és a szellemi, vagyis a spirituális értékeket nem.
Ön mennyire spirituális?
1. Felmerült már bennem a kérdés, hogy mi az élet valódi értelme? Az élet annál több lehet, mint az alvás, evés, ivás, munka?
Igen 20 pont
Lehet benne valami 10 pont
Nem merült fel bennem 0 pont
2. Amikor ez a kérdés megfogalmazódott bennem, kétségbeestem.
Igen 0 pont
Nem 10 pont
3. Ha tudom, hogy valakin segíthetnék, de ő nem kéri a támogatásomat, akkor minden feltűnés nélkül segítek neki, és nem várok hálát 20 pont.
Várom, amíg segítséget kér, és azután lépek 10 pont
Nem teszek semmit 0 pont
4. Az becsülhető igazán, amiért megszenvedünk?
Igen 0 pont
Nem 10 pont
5. Ha vita adódik, akkor képes vagyok mindkét fél szemszögéből látni a helyzetet?
Igen 20 pont
Előfordult már 10 pont
Nem 0 pont
6. Fedezett már fel az életében történő események mögött láthatatlan összefüggéseket?
Igen, és ily módon keresem a magyarázatot a miértre 20 pont
Olykor rájöttem már erre 10 pont
Nem, mert nem is hiszek benne 0 pont
7. Ha az újjászületés, a reinkarnáció témája kerül előtérbe…
…, ideges leszek 0 pont
…, érdeklődve hallgatom 10 pont
…, többet tudok róla, és nyitott vagyok a témára 20 pont
(Adja össze a válaszaira kapott pontokat, és olvassa el az értékelést!)
Értékelés
110 pont esetén: Ön a spirituális fejlődés útjára lépett, aminek segítségével jobban megértheti a saját életét. Tudja, hogy az embert nem a szavak, hanem a tettek minősítik, és ennek megfelelően él. Ismeri a saját korlátait, és élvezi, hogy mindennap újabb és újabb tapasztalatokkal lehet gazdagabb, amellyel teljesebbé teheti az életét.
100-70 pont esetén: Tud azonosulni a spirituális életszemlélettel, annak ellenére, hogy alapvetően két lábbal áll a földön. Képes kihasználni a tehetségét, és amit tesz, azt szeretettel, tisztelettel és gondossággal teszi. Tisztán közeledik embertársai felé, fontosnak tartja a fair playt, mert ön eszerint játszik. Szívvel és lélekkel vesz részt a munkában, és szívesen támogat másokat is.
60-40 pont: Még nem ismerte fel, hogy mindenért, amit tesz és amit átél, saját maga a felelős. Arra sem gondol, hogy a tetteinek következményei lehetnek, de ez a felismerés már nem várat sokáig magára. Rövidesen felismeri az élet egyszerűségét, képes lesz a mában élni, nem rágódik majd a múlton, és nem idegeskedik a jövő miatt sem. Ez pedig azt jelenti, hogy ön lassan halad a spirituális küszöb felé.
30-0 pont: Önt alapvetően nem érdekli a spirituális. Ezt az egész cikket is sületlenségnek tartja, és nem is kívánja a magáévá tenni a spirituális gondolkodást. Ami nem baj, mert talán még nincs itt az ideje a változásnak…
Ajánlott irodalom
Rüdiger Dahlke: Mitől beteg a világ?, Hamvas Béla: Scientia Sacra, Őszentsége a Dalai Láma: Út az értékes élethez, Mircea Eliade: A szent és a profán, Müller Péter: Lomb és gyökér, Kígyó és kereszt, Szabó Judit: A belső érzékelés kézikönyve, Az Egység hívása, Torwald Dethlefsen: Oidipusz, a talány megfejtője, Rudolf Steiner: Élet a halál és az újraszületés között.