Tanítványból feleség

nlc | 2005. Július 04.
– Házasságom története a debreceni Ady Endre Gimnázium Drámatagozatán kezdõdött – meséli Nagy Enikõ, a Budapesti Kamaraszínház színésze, a Szeress most! sorozat Konrád Melindája.





A hét témája a Nők Lapjában
Mit is jelent mára a házasság intézménye? Van-e még tartalma és mélysége? Tudunk küzdeni érte, vagy épp ellenkezőleg, derűs nyugalommal tudjuk-e tartóssá tenni? Különböző történeteket olvashatnak összeállításunkban, a válaszok pedig mind ott rejlenek a sorokban.
Az összeállítást készítette:
 V. Kulcsár Ildikó és Bus István 
A témához kapcsolódó cikkek:
Helycserés kapcsolat»


Húsz év múlva…»

Jössz táncolni?» 
– Amikor negyedikbe jártam, a leendő férjemet, Jantyik Csabát, aki éppen akkor végzett a Színművészeti Főiskolán, az igazgatónk felkérte, tanítson nekünk színészmesterséget. Minimális korkülönbség van köztünk: ő volt huszonhárom, én tizennyolc. Nekem rögtön megtetszett Csaba, de azt hiszem, többen így jártunk az osztályban. Elég határozott volt, bár ő azt mondta, zavarba jött, amikor az első órán nyolcunk elé lépett. Kálloy Molnár Péter volt az egy szem fiú – a többiek mind lányok. Később azt mesélte erről az alkalomról, hogy bejött az osztályba, felállt a pódiumra, és hét nő figyelte, a tekintetükben pedig valami ilyesmi volt: „Na, mondjad, haver!” Ekkor pedig arra gondolt, hogy ez most egy igazi színészi feladat. Végül keménykezű tanárnak ismertük meg.





– Én már akkor is tudtam, hogy színésznő szeretnék lenni, de eléggé visszahúzódó voltam. Egyszer csak, nem tudom miért, rám osztotta a főszerepet a vizsgaelőadásra Csehov: Leánykérés című darabjában, ami egy háromszemélyes komédia. Mindenki elájult: hogy lehet ez, hiszen addig nem kerültem előtérbe. De vele annyira jó volt dolgozni, hogy kinyíltam, a vizsga pedig nagyon jól sikerült. Ekkorra én már beleszerettem; mondhatni, bele voltam zúgva. De ő nem foglalkozott velem: egyrészről tanár volt, másrészt pedig stabil kapcsolatban élt. Amikor leérettségiztünk, elkerültem a városból. Körülbelül öt év múlva találkoztunk újra. Akkor is csak beszélgettünk egy kicsit, hiszen addigra már nekem is volt egy komolynak mondható kapcsolatom, ő pedig éppen zárta le a házasságát. Ám felkért, hogy vegyek részt egy nyári produkcióban, amelyet ő rendez. Igent mondtam. Akkor már ő sem úgy nézett rám, mint tanítványra, hanem úgy, mint nőre. Egy év múlva össze is házasodtunk. Ő Debrecenben játszott, én Budapesten. Öt évig ingáztunk a két város között. Az Intercityn töltöttem a fél életemet. Akkor szerettem meg a Nők Lapját is…

– Csakhogy kezdett elegünk lenni az egészből. Éreztük, hogy a házasságunk így nem mehet tovább. Szakmai szempontból nekem itt volt nagyon jó, neki pedig ott. És nem akartuk kényszeríteni a másikat, hogy költözzön el. A telefonszámlánk az égekig szökött, a vasút is belőlünk élt, és szörnyű volt a kétlaki élet. Figyelni rá, hogy mindenütt legyen cuccom…


A történet folytatását és a témához kapcsolódó további írásokat olvashatsz a Nők Lapja július 6-án megjelenő 27-es számában!

Exit mobile version