Borban az igazság, szõlõben a fiatalság

Izing Klára | 2005. Október 05.
A kozmetika sem mondhat le az õsz egyik legkedveltebb gyümölcsérõl, az istenek ajándékáról, a szõlõrõl. Ha szeretnénk a bõrünket megfiatalítani, akkor a szõlõ igazi kincs, belülrõl és kívülrõl egyaránt.




Mindegy, hogy nassoljuk vagy kozmetikumokban használjuk, a szőlő igazi élvezet testnek és léleknek. A titka a szépítő hatóanyagokban rejlik, melyek kisimítják a ráncokat, védik a bőrt a környezeti ártalmakkal szemben, segítenek a méregtelenítésben, és – bármily meglepő – karcsúsítanak.

Miből áll a szőlő?

A szőlő 15-20 százalék cukorból, borkősavból, almasavból, citromsavból, ásványi sókból, A-, B-, C-vitaminból áll. Vagyis a bőrápolás legideálisabb és legtermészetesebb anyagait tartalmazza, amely kívül-belül gondoskodik a sejtmegújításról, a bőr fiatalon tartásáról.

A bőröregedés ellenszere

A szőlő összetevői a legjobb bőrhámlasztók. Úgy hatnak, hogy segítenek feloldani az elhalt hámsejtek összetapadásáért felelős anyagot, amely olyan, mint egy ragasztó. Hatására a kollagén és az elasztin termelés meggyorsul, az új és fiatal sejtek a felszínre kerülnek, amitől a bőr friss és feszes lesz. Közben a pórusok mérete a finomodik, könnyebben ürül ki belőle a fölösleges bőrfaggyú, ezért ritkábban alakulnak ki pattanások, mitesszerek. Végül a szőlő hatékony fegyver a pigment elszíneződésekkel szemben is, mert az éles körvonalú, sötétbarna foltok halványodnak.
Fehérítő pakolás: Nyomkodjunk össze fehér szőlőt, amihez keverjünk annyi tejfölt, hogy a pakolás ne folyjon le az arcunkról. Hagyjuk a bőrünkön 5 percig, majd bő vízzel mossuk le.





Energizáló bor


A bőr a stressz, a környezeti szennyeződések hatására sokat veszít energiatartalékaiból, amelyeket speciális energiakrémekkel pótolhatunk. Ezek legfontosabb hatóanyaga a vörösbor kivonata. A készítményeket főként a 20-30 év közötti korosztálynak fejlesztették ki. Késleltetik az öregedés első jeleinek megjelenését, segítik a sejtek regenerálódását. A vörösbor kivonata mellett rendszerint olyan teakeverékkel is dúsítják a krémet, amelyek erőt adó C- és E-vitaminokban gazdagok.

A nedvesség pótlása

A szőlő magjából préselt aranysárga olaj titka a linolsav tartalmában rejlik, amely a bőr felső rétegében természetes módon is megtalálható. A szőlőmagolaj úgy fejti ki itt a hatását, hogy a bőr csak annyi nedvességet veszíthet, amennyi a puhaságát, a bársonyosságát nem veszélyezteti.





•  A szőlőmag olajából készülnek arckrémek, amelyek hatására a bőr jobban ellenáll a környezet káros hatásainak, így az első őszi szelek sem károsíthatják.

•  Ezzel a drága szépségelixírrel dúsítják a legújabb ajakápoló balzsamokat, amelyek megakadályozzák a bőr kicserepesedését.

•  A szőlőmag olajjal végezhetünk testmasszázst, ez szabályozza a sejtek vérrel való ellátottságát, és lassítja a testazonos hyaluronsavak leépülését, így a bőrünk hidratált marad.

•  A szőlőmagolaj a legjobb belső bőrhidratáló, aki ezzel locsolja meg a salátáját, vagy fogyaszt belőle egy mokkáskanálnyit, belülről gondoskodik bőre puhaságáról.

A teljes cikk a 40. heti, október 5-én megjelenő Nők Lapjában olvasható.
Exit mobile version