A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassunk.
Részletes leírás
A tavasz idén lassabban és több esővel jön, mint máskor. Ilyenkor nem sok kedvünk van kimozdulni. Vannak viszont olyan esernyők, amelyek alatt a legcudarabb időben is öröm sétálni.
A francia Guy de Jean kollekciói kreatívak, eredetiek, kifinomultak és nagyon elegánsak a maguk nemében. 1920 óta egy kis esernyőkészítő manufaktúrából váltak a világ egyik legkeresettebb, de a hagyományokat és a minőséget maximálisan szem előtt tartó esernyőgyártó cégévé.
Az angol divattervező, Lulu Guinness a Fulton esernyőgyártóval fogott össze, hogy ultrakönnyű, ugyanakkor gyönyörű darabokat gyártsanak. A márka emblémájával (nőifej-sziluett) díszített csíkos esernyő az egyik legkedveltebb minta a választékban.
Frank Usher a briteknél az alkalmi viselet szinonimája. Bár a tervező ötleteit az egyik leghíresebb olasz esernyőkészítő valósítja meg, ezek az exkluzív darabok a hajdanvolt bájos angol teadélutánokat idézik.
Az említett olasz műhely a Pasotti, amely férfiak és a különleges luxusdarabokat kedvelők számára is készít esernyőket. A kollekciót végiglapozgatva lehet, hogy beköszönt a napsugaras nyár, mire kiválasztjuk, melyiket is szeretnénk.
Teljesen más világba csöppenünk Chantal Thomass esernyő-kollekciójának darabjai láttán. A fehérnemű-tervező érzéki, ultranőies, csipkés-selymes szépségeinek egyetlen nő sem tudna ellenállni, éljen akár Párizsban, Budapesten vagy Szingapúrban.
Jean Paul Gaultier kézzel készített esernyőit valószínűleg kevesen tudnánk megfizetni, de a látvány maga megér egy misét. A puttókkal, ornamentikával gazdagon díszített darabok a legfinomabb anyagból készültek. Vétek lenne esőre vinni őket, inkább a vitrinben a helyük.
Jodell Egbert tervezőnő esernyőit és csipkés napernyőit inkább a romantikus, finom, nőies stílust képviselő nők kedvelik. Az 1930–50-es éveket idéző darabok egyes darabjai finom műremekek, amelyek nemcsak a menyasszony vagy a násznép kezében, de lakodalmi terem díszítéseként is jó szolgálatot tehetnek.
Pierre Vaux már több mint 60 éve Franciaország első számú esernyőtervezője, akinek exkluzív darabjai a legfinomabb anyagokból és a legszínvonalasabb technológiával készülnek. Az esernyőket UV-szűrő réteggel látják el, így nemcsak az esővíz, hanem a napsugárzás ellen is védenek.
Art Lebedev, aki különleges órákat, billentyűzeteket és hűtőmágneseket is tervez, nemegyszer felhúzhatta magát az égi áldás miatt. Üzenetét egyértelmű úton adta az égiek tudtára. Nem az övé az egyetlen furcsaság az esernyőtervezés terén: Tom Dukich formatervező nevéhez fűződik a Rain Pod nevű „találmány”, amely nem más, mint az esernyő nyelébe épített iPod. Így most már zenei kísérettel énekelgethetünk az esőben.