Az angol nyelvű életrajzi képregény |
A holland nyelven megjelenő 160 oldalas kötet az amerikai Ernie Colón és Sid Jacobson műve, az előbbi a rajzokért, az utóbbi a szövegért felel. A kiadást – csakúgy, mint egykor Anne Frank naplóját – később több nyelvre is lefordítják majd a tervek szerint.
A Colón–Jacobson-kettős a politikai-történelmi képregények mesterének számít, 2006-ban ők ültették át képregény formába a 2001. szeptember 11-i merényletekről szóló hivatalos vizsgálati jelentést. Két évvel később After 9/11: America’s War on Terror (9/11 után: Amerika háborúja a terror ellen) címmel készítettek képregényt, és Che Guevara életútját is „megfestették”. Anne Frank rövidre méretett életének képregény-feldolgozását a lány nevét viselő múzeum fennállásának 50. évfordulója alkalmából készítette el az amerikai szerzőpáros.
A Németországból Hollandiába menekülő Frank család Amszterdamban, a Prinsengracht 263. szám alatt bujkált 1942-től. 1944-ben elárulták őket, letartóztatásukra az év augusztus 4-én került sor. Anne Frank 15 éves korában tífuszban halt meg a bergen-belseni koncentrációs táborban 1945-ben.
A bujkálás alatt írt feljegyzéseit a család két segítője mentette meg az utókor számára. Az írásokat napló formájában a holokausztot a családból egyedüli túlélőként Otto Frank – Anne apja – adta közre. (MTI)