dani zsuzsanna: Botrányos fiatalok régen is voltak. Szerintem inkább a szórakozásukat kellene biztonságosabbá tenni, a helyek átalakításával, új szabályokkal. Nem szülői tiltással élni. Például amit a ZÖLD PARDON kitalált, szerintem jó ötlet. Szabadban szórakozni. Ott ilyen tragikus tömegbaleset nem fordulhatott volna elő.
napsugár78: Szerintem, ha a fiatalnak jó kapcsolata van a szülőkkel, és megbeszélhető vele, hogy ha bármi baj van, szóljon, akkor elmehet nyugodtan szórakozni. Aggodalomra persze mindig lesz ok. De ha a gyerekben megbízunk, józanabbul fog dönteni. Például ha a szórakozóhely előtt túl nagy a tömeg, lehet, hogy be sem megy. Különösen ha előtte megbeszéljük vele ezt a legutóbbi balesetet.
zsofee7: Én még csak 22 éves vagyok, nincs gyerekem, de elgondolkodtam pár dolgon a West Balkán-os eset óta. Sokan kifogásolták például, hogy mit keresett egy 17 éves lány a buliban. Én nem hiszem, hogy az az egy év volt az, ami a halálát okozta. 18 vagy 20 évesen ugyanúgy lesodorhatták volna a lépcsőn. Az meg a másik, hogy sok szülő kalitkában tartja a gyerekét, nem engedi sehova. Aztán ha a gyereknek lehetősége nyílik rá, úgy kifordul magából, hogy rá sem lehet ismerni. Úgy érzi, pótolnia kell valamit.
maszi: A szülőknek, tisztelet a kivételnek, komolyabban kellene figyelniük csemetéikre. Kikkel barátkoznak, hova járnak, mit csinálnak. Nem biztonságos ma már a világ. Egy 15 éves lány ne járjon haza hétvégén hajnalban totál részegen. Nem ártana feltenni a kérdést a szülőknek saját maguknak, hogy egy 15–17 éves gyerek mit keres éjjel egyedül az utcán?
csutak51: Nem lehet azért mindent a szülők nyakába zúdítani. (Bár nem helyeslem, ha egy tinit minden hétvégén elengednek bárhová, időkorlátozás nélkül bárhová is.) Igenis jobb közbiztonság kellene, rendszeres ellenőrzés a hatóságok részéről, ugyanúgy, mint régen.
Tavaly sajnos többször is meg kellett látogatnom az orvosi rendelőt, és mélységesen felháborított, amit ott tapasztaltam. Korábban soha nem voltak nőgyógyászati panaszaim, de 2009 őszén egy fertőzés miatt felhívtam a helyi SZTK-t, hogy bejelentkezzek a rendelésre. A recepciós hölgy csak 2 héttel későbbre tudott volna időpontot adni. Mondtam, hogy nem szeretnék annyit várni. Erre azt válaszolta, hogy akkor beszéljek személyesen a doktor úrral. Nos, a rendelőben az asszisztens vette fel a telefont, és közölte, hogy csak a sürgős eseteket tudják soron kívül ellátni. Minden honlapon, fórumon és könyvben hangoztatják, hogy ha bizonyos tüneteket észlelünk, akkor mihamarabb forduljunk orvoshoz. Kérdem én, hogyan, ha ezzel a hozzáállással találkozunk?
Üdvözlettel: Holly
Tatai 171/40/53 magas, szőke, fiatal látássérült nő vagyok. Barátot keresek, akivel megoszthatnám magányomat.
Kérem, hogy a telefonszámomat jelentessék meg lapjukban, mert a látássérülésem miatt csak így tudok kommunikálni.
Elérhetőségem: 06 30/492-9956.
Köszönettel:
Mészáros Valéria
Két nagykorú gyermekünk van, akik most már szívesen költöznének el tőlünk egy közös lakásba. Nem tudjuk, mi volna a későbbi anyagi és más következményeket is tekintve a jó megoldás. Az, ha most a mi nevünkre vennénk egy lakást, ahová beköltözhetnének? Pár év múlva ugyanis vásárolni tervezünk egy második lakást, hogy végül mindkét gyerekünk életkezdését megkönnyítsük. Vagy pedig az, ha a közös lakásra szánt pénzt odaajándékozzuk nekik, s ők maguk vásárolnák meg a lakást, ami mindkettejük közös tulajdona lenne?
Dr. Magyari Csilla válasza:
Helyesen gondolják, hogy el kell választani egymástól azt az esetet, amikor a gyerekeknek csak használatra vásárolnak lakást, de egyébként az önök tulajdona volna, attól az esettől, amikor a gyerekek az önök által adott pénzből mindkettejük nevére vásárolnának ingatlant.
A döntéshez fontos figyelembe venni, hogy az állami lakásvásárlási támogatások és kedvezmények némelyikénél jogosultságot kizáró ok, ha a kérelmező nevén van valamilyen ingatlan. Függetlenül attól, hogy annak hány tulajdonosa van. A jelenlegi szabályok szerint a gyermekek számára történő ajándékozás és öröklés illetékmentes. Így ezt is figyelembe véve jelenleg az tűnik jobb megoldásnak, ha önök a saját nevükre veszik meg a közös lakást, amelybe a gyerekek most beköltözhetnek. Amikor majd mindketten önálló életet akarnak kezdeni, akkor az egyiküknek ajándékozzák a lakást, míg egy újabb, önök által vásárolni tervezett lakás a másik gyermeküké lesz. Ez esetben jó, ha tudják: amennyiben a gyerekek utóbb eladják valamelyik lakást, az után már személyi jövedelemadót kell fizetniük.
Szakértőink – jogász, adótanácsadó, hitelügyintéző, fogyasztóvédő – várják kérdéseiteket!
A cikk nyomtatásban a legfrissebb Nők Lapjában jelent meg.
Az e heti lap tartalmából:
* Sok élmény kevés pénzből – kanapészörf, lakáscsere
* 4 kipróbált kapcsolatjavító tipp
* Természetes vitaminforrások: káposztás receptek
* Menni kéne: Tizenévesek az éjszakában
* Sztárinterjú Máté Gáborral
* Tényleg létezik a jó válás?
* Tudós nők – Csinosak, vidámak, fiatalok
Előfizetnél a Nők Lapjára? Itt és most megteheted!