Visszatér az aranykor?

Erőss Diána | 2012. Január 25.
Számos ókori prófécia szerint a XXI. század elején hatalmas változás veszi kezdetét a Földön, melynek során a ma még önzésre, illetve bolygónk kizsákmányolására alapuló emberi civilizáció gyökeresen átalakul...

Egy több ezer éves legenda szerint valamikor régen, a teremtés hajnalán az emberiség tökéletes boldogságban élte életét itt a Földön. Szépek, tiszta lelkűek és valósággal hibátlanok voltak, akár az angyalok: ismeretlen volt számukra a betegség, az öregség, az elnyomás, a háború és a halál. Ennek a csodálatos világkorszaknak sokféle neve van a mitológiában (az ausztrál bennszülöttek például álomidőnek, a maják a fényemberek korának nevezik) – ám a leggyakrabban aranykorként szokták emlegetni…

Atum és Ozirisz királysága

Az egyik ilyen jóslat – nem meglepő módon – az ókori Egyiptomból származik. Azért nincs mit csodálkozni ezen, mert a Nílus-menti kultúra papjai, mágusai még Kleopátra korában is úgy tudták, hogy saját népük egy előző, a későbbiekhez képest elképzelhetetlenül fejlett világ örököse… Mítoszaik szerint ez a korábbi emberiség messze Nyugaton, egy később elsüllyedt, Amentet nevű szigeten élt, gyakorlatilag az istenekéhez hasonló színvonalon: boldogságuk tökéletes volt, nem ismerték a betegséget, az öregséget és a halált. Ezt a korszakot az egyiptomi papiruszok Ré idejének, azaz a napisten világkorszakának nevezték, és úgy tartották, hogy habár elmúlt, egyszer majd, „ha a Főnix-év találkozik a Szóthisz-évvel, az istenek királysága visszatér…”

Nagyjából ez a fordítása annak a jóslatnak, amely szerint, ha a számítások helyesek, körülbelül Kr. u. 2012. téli napfordulóján gyökeres élet- és gondolkodásmód-váltás történik az emberi világban. Az egyiptomi mítoszok szerint ennek során az önzés, a kapzsiság és a kegyetlenség jelenleg is uralkodó korszakának vége szakad, hogy helyébe új aranykor lépjen… Ez persze nem megy majd egyik napról a másikra: az egyiptomi papok úgy tanították, hatalmas háborúk, kataklizmák, megrázkódtatások közt „szenved ki” a régi civilizáció, hogy lassan, vonakodva átadja a helyét az újnak. Utóbbi azonban néhány nemzedék múlva már ugyanolyan nagyszerű lesz, mint amilyen Ré ideje volt, s még abban is hasonlítani fog az egykori mesés ősidőkre, hogy – miként akkor – az istenek ezúttal is testet öltenek a Földön. Küldetésük a jóslat szerint az lesz, hogy mint tanítók, spirituális mesterek vezessék át az emberiséget az új világba…

Az utolsó avatár

Indiában szintén sokan várják 2012. december 21-ét, mivel az ősi hindu naptári számítások egy része szerint pontosan ekkor ér véget a Kaliyuga, azaz „a bűn kora”! A Puránák, e kétezer éves szent iratok apokaliptikus látomásokban ábrázolják, miként fog kiszenvedni a jelenleg is uralkodó kapzsi, anyagközpontú emberi civilizáció azért, hogy helyébe egy határokat nem ismerő szereteten alapuló, teljesen új világszemlélet lépjen…

A hindu mítoszok szerint a Kaliyuga körülbelül Kr. e. 3012-ben kezdődött, s ezek szerint pontosan ötezer esztendeig tart. Ezalatt a bűn kora évről évre „bűnösebbé” válik, ahogy a próféciák is egyre sötétebb színekkel festik meg a jövőt. Jelen korunkról például a Visnu Purána című irat a következőképpen ír: a „vaskor” utolsó évtizedeiben az emberek gonoszak, hazugok, könyörtelenek, gyávák, és mindenekfelett határtalanul önzők… Kizárólag saját boldogságuk megszerzése érdekli őket, még akkor is, ha ez csak más élőlények szenvedése, pusztulása árán valósul meg. Ennek megfelelően a Kaliyuga embere kivágja a fákat, lemészárolja az ártatlan állatokat, mérgekkel szennyezi be a tengereket. De a természet törvényeit nem lehet kijátszani, „visszaütnek”. Ennek következtében a Kaliyuga utolsó éveiben katasztrófák: földrengések, szélviharok, szökőárak uralják a Földet.

Vajon mi lesz az ily módon halálosan megbetegített – egy óind irat szerint „fájdalmában vonagló” – bolygó sorsa? Nos, a Visnu Purána szerint 2012 decemberében betegsége eléri a krízispontot, akkor eldől, mi fog történni: végpusztulás vagy globális megtisztulás? S hogy az Olvasót ne hagyjuk kétségek közt, eláruljuk: mind a Puránák, mind az egyéb indiai mítoszok egyértelműen azt jövendölik, hogy az utóbbi. Azaz: sem a Föld, sem az emberiség nem pusztul el, hanem meggyógyul, s megkezdődik az új aranykor, melyet a hinduk bölcsei úgy neveznek: az igazság kora!
 
A cikk teljes terjedelmében olvasható a Nők Lapja Ezotéria legfrissebb – 2012/1 – számában, amely kapható az újságárusoknál.

Exit mobile version