„Száztizenhárom gyermek él a budapesti Cseppkő Gyermekotthonban; fiúk-leányok vegyesen, 3-tól 24 éves korig. Az átmeneti vagy tartós nevelésbe kerülő gyermekek kisebb részben árvaság miatt kerülnek ide, nagyobb részben rendkívül rossz körülmények között élő családokból érkeznek. Az intézményben dolgozók feladata, hogy állandóságot, érzelmi biztonságot adjanak nekik arra az időre, amíg sikerül megoldani, hogy családjába visszakerüljön a bent lakó.
A fenntartási költségkeretből szerencsére minden gyermeknek jut tanulásra, ennivalóra, sőt ruhára, cipőre, táskára is. Ám az nem biztos, hogy mindig divatos darabokat sikerül nekik beszerezni.
A Nők Lapja Café vállalta, hogy partnerei segítségével öt kisgyermek egy-egy tárgyát kreatívan átalakítja – nem is az utolsó, de az utolsó utáni divat szerint! A neves dizájnerek szabad kezet kaptak a gyerekektől, hogy kissé megunt tárgyaikat újjávarázsolva lássák viszont.
Sorra sikerült megnyerni a jó ügynek olyan neves dizájnereket, akik specialistái egy-egy területnek.
Mike Tamás a nyolcvanas években, a pécsi Művészeti Szakközépiskolában fogott először szórópisztolyt a kezébe. Az airbrush technika akkoriban csak egy volt azok közül, amelyeket a grafikusok használtak. Tíz év múlva, miután Tamás az Iparművészeti Főiskola fotó szakát is elvégezte, védjegye lett ez a technika. Festékszóró pisztolyával képeket fúj minden lehetséges felületre: falra, autóra, motorra, sisakra – de fotófestményeit is gyakran kiállítják. Laptoppal még nem próbálkozott, de a mi és a gyerekek kedvéért most megteszi.
A USE az egyik legismertebb hazai divatmárka az “új hullámból”. A védjegy alapítói, Füzes Eszter, Godena-Juhász Attila és Tóth András együtt végeztek 2004-ben a Magyar Iparművészeti Egyetem öltözéktervező szakán. Letisztult, nőies, egyedi stílusukkal itthon és nemzetközi szinten is ismertek és sikeresek. Több nemzetközi pályázatot, ösztöndíjat nyertek, az „év fiatal divattervezői” és „az év divattervezői” cím tulajdonosai. Ezúttal a “mi” gyerekeinknek terveznek.
A Hajtás Pajtás mára fogalom a modern városi életben: jelent egyrészt munkát, másrészt egy szabad életformát. A kis közösségből indult futárszolgálat mára naggyá nőtte ki magát: magánszemélyektől a legkomolyabb multicégekig mindenhová szállítanak a lakáskulcstól az üzleti iratokon át kisebb tárgyakig mindent. Saját szervizükbe, a Pajtás bicikliboltba ma már bárki beviheti szereltetni a bringáját, nagy szekértelemmel és gyorsan dolgoznak. Nekünk is megígérték, hogy két hét alatt csúcsjárgánnyá változtatják a gyerekek régi bringáit!
Létezik egyszerre szép, szexi és kényelmes cipő? 2005 óta biztosan: Vágó Réka akkor alapította a REKAVAGO márkát. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemet végzett, és a London College of Fashion-t is megjárt művésznő fiatalos és kozmopolita látásmódjával Magyarország legfontosabb cipődesignere. Darabjai nőiesek, elegánsak és kényelmesek. Lássuk, mit kezd Réka egy viseltes gyerekszandállal!
Nézd meg, milyenek a tárgyak most, és gyere vissza csodálkozni! Oldalunkon hírt adunk majd az átalakítás fázisairól is.
A kívánságok teljesítéséből természetesen a Nők Lapja Café szerkesztősége sem maradhat ki. Körülnéztünk, mit tudnánk javítani a világon. Kicsiben kezdtük.