Variációk fasírtra

Ugrai-Nagy Tünde | 2012. Március 29.
Kisgyermekként a nyarakat jórészt anyai nagymamámnál töltöttük. Mami fantasztikusan főzött, messze földön híres volt a kakaós kalácsa és a petrezselymes fasírozottja, amiből a délutáni alvás után marokra lehetett kapni egyet, aztán szaladni játszani.
Variációk fasírtra

A fasírt nehéz műfaj. Nem jó, ha túl sűrű, ha fojtós, de az sem, ha szétesik. A darált húsban azt szeretem, hogy hihetetlenül sokféleképpen variálható. Egy azonban biztos: SOHA nem sütöm olajban, az állaga mégis könnyed. A megoldás pedig a (szilikonos) minimuffin-sütőforma! Nem kell zsírozni, a húsmasszát csak beízesítem, golyókat formálok belőle, a sütőformába ültetem, és 200 fokon 30 perc alatt megsütöm őket. A gyerekek imádják, nem úszik olajszagban a lakás, és gyorsan el is készül. Bátran játsszunk az ízesítésekkel! Aszalt fügével, mogyoróval és kínai ötfűszer-keverékkel keleties fasírt lesz belőle, cukkinivel kombinálva még zöldséget is csempészünk az ételbe, rétesnek elkészítve pedig nem lesz olyan, aki visszautasítaná!

 

 

 

Cukkinis fasírtgolyók pesztós burgonyával
Hozzávalók 4 személyre:

A fasírthoz:

A megtisztított hagymát finomra vágjuk, a cukkiniket megmossuk, végeit levágjuk, majd almareszelőn lereszeljük.
A darált húst összekeverjük a hagymával, a fokhagymával, a zsemlemorzsával, a reszelt cukkinivel és a tojással, majd sóval, borssal ízesítjük. A masszából golyókat formálunk, szilikonos minimuffinformába ültetjük, és 200 fokon nagyjából 30-35 perc alatt pirosra sütjük őket. A burgonyát meghámozzuk, megmossuk, 2 cm-es kockákra vágjuk, majd enyhén sós vízben megfőzzük. Leszűrjük, összekeverjük a pesztóval, ha kell, sózzuk, borsozzuk, és megszórjuk frissen reszelt parmezánnal. A húsgolyók mellé tálaljuk.

Darált húsos rétes rukkolás répasalátával

Hozzávalók 4 személyre:

A rétes töltelékéhez a hagymát megtisztítjuk, megmossuk, finomra vágjuk, majd az olívaolajon megfonnyasztjuk. Hozzáadjuk a darált húst, kifehérítjük, közben villával kis darabokra szedjük. A paprikát kis kockákra vágjuk, a fokhagymát lereszeljük, és mindkettőt a húshoz adjuk. Ráöntjük a paradicsomot, és 20 perc alatt sűrűre főzzük.
A végén sózzuk, borsozzuk, és hozzátépkedjük a bazsalikomleveleket. Hagyjuk kihűlni.
A leveles tésztát kitekerjük, megkenjük a krémsajt felével, majd rákenjük a húsos massza felét, és mint a rétest, a hosszabbik oldalánál fogva feltekerjük. A másik tekercset is elkészítjük, majd megkenjük a rudakat a tojássárgájával, és 200 fokon 40 percig, pirosodásig sütjük.
Hidegen és melegen is isteni. A salátához a mézet az olajjal, a csipet sóval, a fél citrom levével egy botmixerrel egyneműsítjük, habosítjuk. A sárgarépákat megtisztítjuk, és zöldségvágóval széles csíkokat vágunk belőle. A rukkolát megmossuk, leszárítjuk, majd összekeverjük a répával és az öntettel. A felszeletelt rétes mellé kínáljuk.

Keleties húsgolyók kuszkusszal

Hozzávalók 4 személyre:

A húsgolyóhoz a hagymát megtisztítjuk, megmossuk, finomra vágjuk, a fokhagymát lereszeljük. A mogyorót száraz serpenyőben gyengén megpirítjuk, majd durvára vágjuk. Az aszalt fügét apró kockákra vagdossuk. A darált húshoz keverjük a hagymát, a fokhagymát, a mogyorót, a fügét, a tojást, az ötfűszer-keveréket, sózzuk. Mindent alaposan összekeverünk. A masszából golyókat formálunk, szilikonos minimuffinformába ültetjük, és 200 fokon nagyjából 30-35 perc alatt pirosra sütjük őket. A körethez a kuszkuszt 1:1 arányú vízzel leforrázzuk, sózzuk, hozzáadjuk a vajat, és villával átforgatjuk. Kevés citromlével ízesítjük. A kuszkuszt a húsgolyók mellé tálaljuk.

 

A cikk nyomtatásban a Nők Lapja e heti számában jelent meg. 

A legfrissebb szám tartalmából: 

Ha előfizetnél a lapra, itt és most megteheted!

 

Exit mobile version