3 medvehagymás recept a sztárbloggertől

Vrábel Krisztina | 2012. Április 13.
A tavasz mindig késve érkezik a konyhákba, mikor kint már melegszik az idő, a piacokon még nem nagyon találunk friss zöldeket. A medvehagyma pár évvel ezelőtt feléledt divatja kicsit előrébb hozza a várva várt "gasztrotavaszt", ezért is várom mindig annyira, hogy megjelenjen.
3 recept medvehagymás a sztárbloggertől

Idén valahogy nehezen tudtam kivárni a március végét, és a közeli kertészetben már a hónap elején vettem egy cserepes, üvegházban nevelt medvehagymát. Illúziónak. Három hétig őrizgettem, szagolgattam, néha lecsíptem egy-egy darabkát belőle (közel sincs olyan intenzív íze, mint a szabadban nőttnek), de nem volt szívem feláldozni. Ugyanis komoly terveim vannak vele. Inkább megvártam, míg az „igazi” medvehagyma megjelenik a piaci árusoknál, és rögtön két hatalmas csokrot vettem belőle. Ilyenkor, ahogy mondani szokás, medvehagymát eszünk medvehagymával. Felhasználhatósága döbbenetesen széles körű, évről évre újabb ételek készülnek belőle a konyhámban. Nem tudom megunni. És mik azok a komoly tervek? A cserepest elültetem a kertbe, nevelgetem, és jövőre március elejétől drukkolok neki, hogy hajtson ki, hozza el nekem a tavaszt.

Újhagymaleves medvehagymaolajjal

Hozzávalók 4 adaghoz:

A medvehagymaolajhoz:

Az olajat előző nap készítsük el. Blansírozzuk a medvehagymát: dobjuk forrásban lévő vízbe, majd 30 másodperc után szedjük át jeges vízbe. Szárítsuk meg alaposan, öntsük hozzá az olajat, majd turmixoljuk le a keveréket (nem kell túl pépesre). Tegyük a hűtőbe egy éjszakára, másnap szűrjük át az olajat (a fennmaradt medvehagymát natúr joghurttal elkeverve felhasználhatjuk friss mártásnak). A leveshez a hagymát karikázzuk fel, és pár perc alatt enyhén pároljuk meg a vajon. Öntsük fel a vízzel vagy a húslevessel, sózzuk, borsozzuk. Gyöngyözve forraljuk a levest 10-15 percig, míg a hagyma szétfő, ekkor turmixoljuk le, és adjuk hozzá a tejszínt, forraljuk fel vele újra. A medvehagymaolajjal megcsepegtetve tálaljuk.

Medvehagymapestós spagetti roston sült csirkemellel

Hozzávalók 4 személyre:

A csirkemelleket szeleteljük fel, enyhén sózzuk be, szórjuk meg frissen őrölt borssal. A medvehagymát késsel vágjuk apróra, tegyük a botmixer táljába, adjuk hozzá az olívaolajat, pár csepp citromlevet, kevés sót, frissen őrölt borsot. Turmixoljuk le az öntetet! A parmezánt reszeljük le, keverjük el az öntettel! Forraljuk fel a tészta vizét! Amikor forr, sózzuk, adjuk hozzá a tésztát, főzzük ki. A csirkemellszeleteket süssük ki hirtelen felforrósított teflonserpenyőben, kevés olajon. A megfőtt tésztát szűrjük le, keverjük el a medvehagymapestóval. A csirkemellel tálaljuk.

Medvehagymás-túrós rétes

Hozzávalók:

A medvehagymát csíkozzuk fel vékonyra. A túrókat keverjük össze, keverjük el a medvehagymával, a darával, az egész tojással, sózzuk, borsozzuk. A réteslapokat kenjük meg olvasztott vajjal, 3-3 lapot rétegezzünk egymásra, töltsük meg őket a túrós töltelékkel. Szorosan tekerjük fel mindkét rétest. Kenjük meg a tetejüket az 1 evőkanál vízzel elkevert tojássárgájával, és 180 °C-ra melegített sütőben süssük 25 perc alatt ropogósra.

 

A cikk nyomtatásban a Nők Lapja e heti számában jelent meg. 

A legfrissebb szám tartalmából: 

Ha előfizetnél a lapra, itt és most megteheted!

 

Exit mobile version