D. Tóth Krisztina, Tóth Gabi, Mosolyka, Máté Krisztina, szervezetek, zenészek, művészek, ismert és hétköznapi emberek sorra mondják videóra saját élményeiket arról, nekik miért érte meg nyitottnak lenni, és nem hallgatni az előítéletekre. Mindenkit arra biztatnak, hogy történeteiket hozzájuk hasonlóan osszák meg a YouTube-on.
A videoakciót – és azt bevezető #Nyitottakvagyunk hetet (március. 12. és 19. között) – a Google, az espell és a Prezi indította. A videüzenetek közös mottója: “Nyitottnak lenni megéri. Ne hallgass az előítéletekre!”
“Azért indítottuk a Nyitottak vagyunk kezdeményezést, mert nemcsak hogy azt gondoljuk, nyitottnak lenni helyes, de tapasztalatból tudjuk, hogy megéri. Tudjuk, hogy hozzánk hasonlóan sokan nyitottak. Szerintünk fontos ezt megmutatni, hogy ezzel inspiráljunk másokat is” – mondják a szervezők.
“A változatos történetek, nyitottságról, elfogadásról szóló üzenetek, megtalálhatóak a YouTube-on. És reméljük, hogy így eljutnak azokba a néha magányos, szorongásokkal teli szobákba is, ahol talán a leginkább szükség van ezekre a hangokra.”
A nemrég indult közösségi akcióban már az első nap megszólaltak az ismert emberek mellett cégek is, köztük a LogMeIn és a Microsoft, a szervezetek között pedig ott az Amnesty International Magyarország. De videóban üzennek a kezdeményező cégek, a Google, az espell és a Prezi vezetői, munkatársai is.
A csatlakozók alapvető értéknek tekintik, hogy másokat csak tetteik és teljesítményük alapján ítélnek meg, tekintet nélkül életkorra, nemre, nemi identitásra, szexuális orientációra, nemzeti, etnikai hovatartozásra vagy származásra, politikai, vallási vagy más meggyőződésre, és fizikai vagy egyéb adottságokra, tekintet nélkül minden másra.
Egyetértesz velük? Ha van kedved, készíts felvételt webkamerával vagy mobiltelefonnal, a feltöltéshez a nyitottakvagyunk.hu címen találsz segítséget.