A kutyák közül sokat előre kiképeztek, mielőtt kiküldték volna a frontra. Méretük, intelligenciájuk és gyorsaságuk miatt kulcsfontosságú szerepet töltöttek be, a Vöröskereszt kutyái például kiszimatolták a sebesülteket, akikhez aztán elvezették a mentőegységeket. Gyakran a katonák egy ruhadarabját (pl. sisakját) vitték magukkal, hogy jelezzék, egy katona bajba került; de a hátukra szerelt elsősegélycsomaggal, vízzel és élelemmel is rengeteg katona életét megmentették.
Az őrkutyák időben jelezték, ha ellenség közeledett, a hírvivők pedig sötétben villámgyorsan szállították nyakörvükre erősítve a fontos információkat. Nem elhanyagolható szerepet töltöttek be azok a kutyák, akiket amolyan terápiás jelleggel a táborokban tartottak, hogy szeretetükkel és hűségükkel segítsék a katonákat.
A háborús kutyák emlékét csak fényképek őrzik, ezek zöme magántulajdonban áll. A Bishopsgate Institute kiállítása sokat gyűjtött össze.
Sokan, ha a háborús hősökre gondolnak, emberi történetekre asszociálnak, pedig csak az első világháborúban több tízezer kutya – többek között dobermann, Jack Russell-terrier – szolgált hírvivőként, őrként, cserkészként és mentőkutyaként, és több ezer ember életét mentették meg.
forrás: featureshot
Nézd meg ezt is!
- Vak Vagány: ismerjétek meg Lilit, a jószívű vakvezető kutyát!
- Hiányzó mancsú kutyát kapott az amputált lábfejű kislány
- Vicces fotók: nagyon cukik az ázott kutyák
- 18 tündéri baba-kutya fotó
- Terápiás kutya lett a szemek nélkül született golden retriever – fotók