Párválasztó-segédlet – mutasd az autód, megmondom, ki vagy!

nlc | 2015. Május 15.
Ha éppen párválasztó időszakban vagy, és szeretnél biztosra menni, semmiképp ne mulaszd el szemügyre venni a kiszemelt férfi autóját. Az anyagi helyzetről is sokat elárul a kocsi, de ez időnként megtévesztő is lehet, ahogy minden külsőség. A belső "tartalom" viszont megbízhatóan és ékesen beszél a férfi jelleméről, lelkivilágáról.

Fétistárgyak a visszapillantón

Ugye ismerős a visszapillantó tükörre akasztott plüss dobókocka, a lengedező kismackó (vagy bármilyen más kis figura), a rózsafüzér és az illatosító fenyő stb. esete? Ezek az apró tárgyak – amik egyes sofőröknél akár karvastagságú, nehéz fonatokba is összegyűlhetnek – nagyon fontos kifejezői a személyiségnek. Az autó belső terében fő helyet foglalnak el (fent, középen vannak, akárcsak a templomok oltára felett függő szárnyas oltárképek), és arra szolgálnak, hogy a kocsi tulajdonosának világnézetét “hivatalosan” is közöljék. Ezt mondják: “ez az én életem központja, ebben hiszek, ez fontos nekem”.

Eleve már az sokatmondó, ha valaki különféle dolgokat lógat a tükörre a szélvédő mögé, aminek az elsődleges szerepe ugyebár az lenne, hogy kilásson rajta a vezető. Ehelyett viszont fétistárgyak himbálóznak a szeme előtt, gyakorlatilag ezeken keresztül látja a világot. Egy profi autós nem tesz maga elé ilyeneket, hiszen tudja, hogy az autóban az egyik legfontosabb dolog a zavartalan kilátás, sokan viszont ellenállhatatlan kényszert éreznek arra, hogy így mutassák meg lelkük rejtelmeit.

Ha egy randevún egy férfi kocsijába ülsz, nézd meg ezeket alaposan, és gondolkodj el rajta: el tudod-e fogadni azt a világot, amit ezek a tárgyak sugallnak, mert ha nem, jobb, ha rögtön kiszállsz. Eszedbe se jusson, hogy ezeket majd úgyis leszeded onnan, ha a kapcsolatotok már elért az erre alkalmas stádiumba, mert az egyenértékű azzal, mintha a férfi alapvető személyiségjegyeit és értékrendjét akarnád átformálni – ami egyrészt túlzottan is időigényes elfoglaltság, másrészt egyáltalán nem fair dolog, hiszen minek választanál olyan embert párodnak, akinek a lelke és világnézete nem felel meg neked? E két dolog az ember legszemélyesebb kincse egész életében, és nincs jogod elvenni vagy átformálni ezeket arra hivatkozva, hogy a tied jobb. Hidd el, semmivel sem értéktelenebb vagy értékesebb az övé a tiednél. Legfeljebb más.

Rend és rendetlenség, zene és lakberendezés

Az autó belseje intim, személyes tér, amely jól tükrözi a gazdája életmódját – például az igazán rendszerető, precíz, tisztaságmániás férfi a kocsiját belül is mindig ápoltan tartja. Nem biztos viszont, hogy neked éppen ilyenre van szükséged, hiszen valószínű, hogy az otthonában is élére állított rend és steril tisztaság közepette szeret élni, aminek fenntartása nagy eséllyel majd rád hárul. Ha te magad nem vagy rendmániás, akkor – bármilyen vonzó is a rendszerető férfi – inkább ne vedd vele komolyabbra a dolgokat. Az irányadó ebből a szempontból az, hogy ha jól érzed magad a kocsijában, akkor megfelelő számodra a férfi is, ha viszont feszélyez az autóban lévő rend vagy a rend hiánya, akkor jobb, ha baráti szinten tartod az ismeretségetek.

Ugyanez igaz az autóban található dekorációkra, amelyek az ízlésvilágát tükrözik a férfinak: ha tetszik neked a kormányra húzott pettyes szőrborítás vagy a sebességváltó gombján csücsülő borostyánba foglalt oldtimer autómakett, akkor az isten is egymásnak teremtett titeket, de ha taszítanak ezek a dekorációs elemek, akkor nem vagytok egymásnak valók, hiszen valószínűleg még a közös az otthonotokat sem tudnátok egyetértésben berendezni.

Árulkodó jel tovább az is, hogy milyen zenét tart a férfi az autójában, és a kocsi rádiója milyen csatornákra van hangolva. Javasolt és megbízható párválasztó praktika ezek ellenőrzése: ha nagyon eltér az ízlésetek ebben a kérdésben, az nem a legjobb előjel.

Kütyük

A kütyük világában élünk, és a férfiak többsége lelkesen ki is használja a technológia nyújtotta előnyöket és élvezeteket. Egy férfi általában három okból tesz különféle eszközöket az autójába: praktikus szempont vezérli, a státuszát akarja hangsúlyozni, vagy pedig egyszerűen szerelmes mindenbe, amin gomb és képernyő található. Ha feleslegesen sok, szélvédőre és műszerfalra installált ketyere foglalja a helyet az autójában, akkor legtöbbször ez utóbbiról van szó, ami akár intő jel is lehet: korunk egyik jellegzetes szenvedélybetegsége ugyanis, hogy azzal töltjük az időnket, hogy kis szerkezeteket nyomogatunk, megpróbálunk információt kicsiholni belőlük, szórakoztatjuk magunkat velük, elbűvölten gyönyörködünk az “okosságukban”, és közben a valóságra egyre kevesebb időt és figyelmet fordítunk. Kapcsolatokat tehet tönkre, amikor valaki ezekbe a kütyükbe belefeledkezve elhanyagolja a párját, úgyhogy – hacsak nem közös ez az érdeklődés – óvakodj az olyan férfitól, akinek a műszerfala jobban hasonlít egy utasszállító repülőéhez, mint egy autóéhoz.

A különféle szerkentyűk ugyanakkor a gondosságról, előrelátásról is tanúskodhatnak. Az okos férfi a javára tudja fordítani ezeket az elektronikai berendezéseket ahelyett, hogy függene tőlük. Ha valaki azért tart az autójában GPS-t, okostelefont, laptopot, mert azok az utazás és a célba érés biztonságát szolgálják (például időnként ezekkel segíti a tájékozódását, az időjárás előrejelzést nézi meg egy hosszú út előtt, pikk-pakk utasbiztosítást köt rajta külföldre tartva, és így spórol meg időt), akkor az megbízható, felelősségteljes és érett személyiség, akire rábízhatod magad.

Amikor tehát a kütyükérdést vizsgálod az autóban, a párválasztás szempontjából ez lehet az irányadó információ számodra: egy jó férfi legtöbbször elboldogul a saját érzékszerveire, eszére és találékonyságára támaszkodva is, ezért az ő autójában nem foglalnak el központi helyet a kütyük állandó installációként rögzítve a szélvédőn és az műszerfalon, hanem az ajtó oldalzsebében, a kesztyűtartóban vagy a táskájában tartja őket, és csak akkor veszi elő, ha a helyzet ezt megkívánja.

Exit mobile version