Mostantól nem tehetők feltétlenül felelőssé a kommentekért az online lapok

nlc | 2016. Február 02.
Fordulat az online szólásszabadság ügyében! Az eddigi döntésekkel szemben immár nem tehető felelőssé a tartalomszolgáltató az oldalán elhelyezett kommentek tartalmáért.

A Strasbourgban székelő Emberi Jogok Európai Bírósága a 2016. február 2-ai döntésében kimondta, hogy a korábbi magyar ítéletekkel sérült az Emberi Jogok Európai Egyezményének 10. cikke, ami a kifejezés szabadságának gyakorlását garantálja, azaz nem lehet feltétlenül felelőssé tenni tartalomszolgáltatót a felhasználók által írt kommentek miatt.

Az ügynek az ad rendkívül nagy jelentőséget, hogy 2015 júniusában a strasbourgi bíróság éppen ellenkező döntést hozott a meghatározónak gondolt és rendkívül nagy visszhangot kiváltott Delfi-ügyben: azaz az akkori döntés szerint a honlapok, portálok felelősek lehetnek a náluk megjelenő kommentekért. Az MTE ügye hasonló a Delfi online hírportál esetéhez: a kommentekért nem a kommentelők, hanem a kommenteknek helyet adó oldalak lettek beperelve.

Az újabb ítélet tehát igen biztató az online szólásszabadságra nézve, mert nem feltétlenül tehetők felelőssé a közvetítő platformok a rajtuk elhelyezett felhasználói tartalomért.

Forrás: mte.hu

Exit mobile version