Az észak-norfolki hatóságok valószínűleg remek ötletnek tartották, amikor kitalálták – egyébként a világon nem elsőként –, hogy nyolc kecskére, egészen pontosan nyolc Bagot-kecskére – ami Anglia legrégibb kecskefajtájának számít – bízzák a népszerű kiránduló- és tengerparti nyaralóhely, Cromer környéki ormokon a túlburjánzott vegetáció kordában tartását.
A kecskék idén áprilisban rendben meg is érkeztek, és hozzá is láttak a ritkításhoz. Csakhogy a helybéliek szerint túl buzgón és válogatás nélkül tették ezt: lelegelték a védett, ritka vadvirágokat, a virágzó bokrokat és egyáltalán mindent, ami az útjukba került. De a kecske már csak ilyen állat, gyakorlatilag bármit megeszik, ezt eddig is tudtuk róla, csodálkozunk, hogy a helyi hatóságok előtt ez nem volt nyilvánvaló.
Sok helybéli, köztük a nyaraltatásban érdekeltek, követelték a természetkárosítás miatt kecskék visszahívását, melyek kezdték teljesen tarra rágni az egykori vadvirágos, tarka réteket. A cromeri önkormányzat végül meghátrált, és elismerte, hogy nem egészen úgy sült el a dolog, ahogy ők tervezték, és a kecskéket más vidékekre deportálják, noha az eredeti tervek szerint novemberig maradtak volna. Magasabb szinten viszont továbbra is úgy vélik, a kecskék bevetése jó ötlet volt, csak kicsit gyorsabban és jobb étvággyal legeltek, mint amire ők számítottak (esetleg megkérdezhettek volna néhány kecsketartót). Viszont sokkal olcsóbb megoldást jelentettek, mint a gépi vegetációirtás.
Forrás: dailymail.co.uk