Ahogy korábban megírtuk, többek között olyan nevek jelentek meg a tüntetéseken, mint a HeForShe mozgalmat útjára indító Emma Watson, vagy Scarlett Johansson, aki korábban Barack Obama mellett kampányolt.
A legfőbb demonstráció Women’s March on Washington néven az amerikai fővárosban zajlott, ahol több mint félmillióan vonultak az utcára, de szintén százezrek demonstráltak a nagyobb amerikai városokban és számos más ország nagyobb településein is. Los Angelesben a szervezők például nagyjából 150 000 tüntetőre számítottak, ehhez képest még a konzervatív becslés szerint is legalább félmilliós tömeg vonult a kaliforniai nagyváros utcáira.
A tiltakozók többek között Donald Trump korábbi szexista és rasszista megnyilvánulásai ellen demonstráltak, de sokan szót emeltek a nemi egyenlőtlenségek, a nők betegbiztosításának átalakítása és Trump további várható politikai döntések ellen. Bár egyelőre pontos számok nincsenek, de valószínűleg a szombaton beiktatott 45. elnök nem nézte jó szemmel, hogy milyen kevesen voltak kíváncsiak a beiktatására, ellenben, mennyi embert mozgatott meg az ellene való tüntetés. A CNN műsorvezetője, Van Jones meg is jegyezte: George W. Bush ellen öt éven át formálódott a tiltakozók hada, Trump ellen ehhez mindössze 24 órára volt szükség.
A vasárnapi eseményeken gyújtó hangú beszédet mondott többek között America Ferrara színésznő, Madonna, Miley Cyrus, Barbra Streisand és az énekesnő Alicia Keys. A megmozdulásokról többen kedvenc közösségi csatornáikon, Instagramon és Twitteren számoltak be.
Helen Mirren például egy szelfit töltött fel az Instagram-oldalára.
Emma Watson nagyon aktív volt, a brit színésznő édesanyjával együtt repült Washingtonba, hogy támogatásáról biztosítsa az amerikai nőket.
Watson a tüntetésről tudósító tévécsatornáknak is nyilatkozott, elmondta, mennyire jó érzés látni, hogy ilyen sokan megjelentek a megmozduláson.
Katy Perry fel is lépett a washingtoni rendezvényen, Instagram-oldalán pedig büszkén tudatta, hogy nem csak ő, de testvére is vele együtt vonul.
A Mars mentőakció egyik sztárja, Jessica Chastain láthatóan sokakat meghívott az eseményre, legalábbis erre következtetünk a rengeteg belépőkártyából.
Charlize Theron nem tudott jelen lenni az eseményen, de a Sundance-filmfesztiválon részt vett egy rögtönzött demonstráción.
Szintén a “hiányzók” között volt Jennifer Lawrence, aki épp nálunk forgatja következő filmjét, ezért Budapestről küldött bátorító szavakat a Women’s March résztvevőinek.
A nyolcvanas évek egyik feminista ikonja, Cyndi Lauper szintén a Twitteren üzent a tüntetőknek.
A Sötét árvák sorozat sztárja, a kanadai Tatiana Maslany is a közösségi médián keresztül biztosította támogatásáról a demonstrációk résztvevőit.
Persze, nem csak nők demonstráltak, David Beckham például szintén Twitteren csatlakozott a globális mozgalomhoz.
Az Oscar-díjas Marion Cotillard betegség miatt nem tudott tüntetni, de a Women’s March hivatalos logójával üzent Instagramon.
A Gyűrűk ura-filmekben Gandalfot alakító Sir Ian McKellen a londoni tüntetésen vett részt, és mint látható, az egyik legjobb plakátot is ő vitte. McKellen ugyanis nagyon jó barátságban van az internetes “facepalm”-mém egyik változatán is látható Patrick Stewarttal.
De a “civil” tüntetők is kitettek magukért, az alábbi táblán például az új first lady-nek küldenek üzenetet: “Melania, pislogj kettőt, ha segítsünk”.
Nagydíjas az alábbi néni is, akinek tábláján annyi látható: “általában nem járok tüntetésekre, de hát..jesszus!”
Bár egyelőre keveset tudni a Trump-kabinet tényleges politikájáról, a kampány során elhangzó kijelentések alapján valószínű, hogy lesznek még hasonló megmozdulások Washington D.C.-ben.