Az elmúlt hetek – magyar szempontból – egyik legbiztatóbb hipotézise az volt koronavírusügyben, hogy a nálunk kötelezően beadandó BCG-oltás bizonyos fokú védelmet nyújthat az új koronavírus súlyos szövődményei ellen.
Az elméletet most három amerikai egyetem – a dél-floridai, a louisville-i és a dél-illinois-i- kutatói alaposabban körüljárták és arra jutottak, hogy bár a hivatalosan megerősített megbetegedések és a halálesetek adatait vizsgálva még igaznak is tűnhet a feltételezés, egy másik számítás szerint – amihez hozzávették az elvégzett tesztek számát is – az eredmény már egyáltalán nem ilyen biztató.
Az elvégzett kutatásból ugyanis az derült ki, hogy a halálozások száma nem attól függ, hogy hol oltják a lakosságot a BCG-oltással, hanem attól, hogy egy országban egymillió lakosra nézve hány tesztet végeznek. „A BCG-vel kötelezően oltó országokban a jelek szerint alacsony a tesztelési ráta, és csak az alacsony ismert esetszámból vonták le a téves következtetést, hogy ennek a BCG-oltáshoz van köze” – írja a 444.hu.
A BCG-t egyébként egy bakteriális fertőzés, a tuberkulózis ellen fejlesztették ki, és bár a TBC ellen csak mérsékelten hatásos, kiderült, hogy általános immunerősítő hatása van.
Olvass még többet a BCG-oltásról az nlc-oldalán:
- Nincs bizonyíték a BCG-oltás koronavírussal szembeni hatására
- Tudósok tesztelik a BCG oltás hatékonyságát a koronavírus ellen