3 lépés, hogy könnyen megtaláld a megfelelő kollégát (X)

hirdetés | 2021. Szeptember 29.
Lehetünk akár vezető pozícióban egy multinál, vagy igazgathatjuk a saját vállalkozásunkat, ha szeretnénk sikeresek és hatékonyak lenni, akkor olyan emberekkel kell körülvennünk magunkat, akik hasonló elveket vallanak, és akik szintén motiváltak a közös sikerben.

Manapság nem könnyű a jó kollega megtalálása és az ütőképes csapat felépítése, mert az a jellemző, hogy „mindenki mindenhova” beadja a jelentkezését, függetlenül attól, hogy kompetens-e, van-e tapasztalata és képesítése az adott pozícióra.

3 módszer, amellyel megtalálhatod a tökéletes munkaerőt
Hosszú távon csak egy jó csapattal lehetünk sikeresek és eredményesek, ahhoz azonban, hogy ez működjön, át kell látni bizonyos filtereken, és néha kockáztatni is kell. Az, hogy valakinek van papírja és tapasztalata, nem garantálja, hogy motivált és lojális is. Az, hogy valaki pályakezdő, nem jelenti azt, hogy ne lehetnének korszakalkotó meglátásai, ötletei. Az, hogy valaki azt írja, „biztos pontot keres”, nem eskütétel arra, hogy nem fog ugródeszkának tekinteni minket. Ha három dolgot jól csinálunk a munkaerő-kereséskor, akkor jó eséllyel megtalálhatjuk a brandünkhöz, csapatunkba leginkább passzoló személyt.

1.    Ne vegyük félvállról a motivációs leveleket!
A CV-k mellett a motivációs levelek felépítése, stílusa, egyedisége döntő szempont! Tökéletesen megmutatja azt, hogy a jelentkező vette-e a fáradtságot, és utána nézett-e, hogy hova, mire jelentkezik, és azt domborítja-e a levélben, amit kell. Hallgassunk az intuícióinkra!

2.    Ne spóroljuk meg a próbanapot!
Ha megvagyunk az önéletrajzok, motivációs levelek kiértékelésével, volt esetleg telefonos kör és személyes elbeszélgetés, akkor se ugorjunk még fejest! A korrekt próbanap mindkét félnek szükséges: kiderülhet, hogy valóban egymáshoz illetek-e, és nincs kellemetlen meglepetés, ha valaki kifarol a próbaidő alatt. Egy csipetnyi mély víz, élő benyomás a másikról neked és a csapatnak. Ráadásul több jelöltet is tesztelhetünk, anélkül, hogy bármit ígérnénk. A próbanapot illik kifizetni!

3.    Ha ez sem elég: Assessment Center
Jól sikerült a próbanap? Esetleg nem is csak egy jelölt számára és nem tudjuk, ki legyen a befutó? A legújabb és leghatékonyabb módszer az Értékelő Központ (assessment center) tartása. Ez hasonló egy próbanaphoz, de egyszerre akár 2-3-4 embert is tesztelhetünk, ráadásul teher alatt és brandspecifikusan. Egy ilyen assessment center kitalálásához és megszervezéséhez kiváló szakmai segítséget kaphatunk, erre szakosodott csapatoktól.

Exit mobile version