Ez most a legmenőbb, környezettudatos ovi Magyarországon – a Meséskert óvodában jártunk

Hernád Géza | Fotózta: Hernád Géza | 2016. Szeptember 06.
Óvodások használják Budapest első közösségi passzívházát, a Meséskert óvodát. 2014-ben már megépült az a 100 lakásos ház Budapesten, mely hasonló volumenű épületként elsőként kapott passzívház minősítést, szintén itt, Angyalföldön, ahol a Meséskert óvoda is található. Azonban míg az lakóház, ezért egy szűk csoport használja, ez valódi közösségi tér, amit az ifjú generáció környezettudatos kis lakói vesznek birtokba évről évre.

A Meséskert európai szintű, energiatudatos óvoda, a friss, szűrt levegő eredményeként az épület állandóan pollen- és allergiamentes.

A rendszer közel hússzor annyi energiát takarít meg, mint amennyi egy hasonló nagyságú hagyományos épület üzemeltetéséhez szükséges. Ezenkívül a folyamatos légcsere szabályozza a relatív nedvességtartalom szintjét, csökkenti a párakicsapódás, a penészesedés veszélyét. A kellemes közérzethez ablaknyitásra nincs szükség, a huzamos tartózkodású helyiségekben van nyitható nyílászáró, így a természetes szellőzés is elérhető. A folyamatos légcsere szabályozza a relatív nedvességtartalom szintjét, csökkenti a párakicsapódás, a penészedés veszélyét.

 

 

 

 

 

 

 

 

De mi is az a passzívház?

A passzívház egy német minősítési rendszer, melyet energiatakarékos épületekre alkalmaznak, az a lényege, hogy minimális a fűtési költsége, és a kényelmes hőmérséklet fenntartható kizárólag a levegő frissen tartásához megmozgatott légtömeg utánfűtésével vagy utánhűtésével, további levegő visszaforgatása nélkül. 

Ezenkívül a tájolás is nagyon fontos, a napenergia hasznosítás miatt, és a földben futó vezetékek, a természet adottságait okosan kihasználva, nyáron hűtve, télen fűtve vannak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Légifotó az épületről (Fotó: flyvideo.hu)

 

Még több szuper óvoda az NLCafén:

 
Exit mobile version