Hal, csirke, pizza – 3 tuti recept a vasárnapi ebédhez

Baranyai Enikő | 2014. Szeptember 07.
Ki mondta, hogy hétvégén mindig kötelező húslevest főzni? Mit szólnátok helyette egy családi pizzapartihoz, esetleg angolos fish&chips ebédhez?

Sült csirkecomb sáfrányos bulgurral

Hozzávalók (2 személyre):

Bármit is gondoltok, de sem a sáfrány, sem a bulgur miatt nem kerül többe ez a fogás, mint a hagyományos rántott húsos menü. Bár azt megemlíteném, mekkora pofátlanságnak tartom, hogy néhány hentes a csirkecombhoz már a farrészt is hozzáteszi, hogy borsos áron “megvehetjük” azt a csontot, amit a far-hátként kellene árulni. Korrekt… Szóval, a husi bőre alá vajat teszünk, ettől lesz igazán ropogós. sózzuk, borsozzuk, teszünk rá tárkonyt is. Én ezt is jénaiban sütöm, mert abban szeretek “dolgozni”, de még itt is teszek alá nagyon picit vizet, amit aztán a pirítás előtt leöntök. A csirke mehet a sütőbe 180 fokon, lefedve 60 percre, majd ha megpuhult, leöntjük a fölös levet, és pirítható!

A 10 dkg bulgurt egy lábosba teszem, és 2 deci vizet teszek hozzá. Ezután fokhagymát szeletelek bele, majd sózom. A bulgur akkor jó, ha teljesen elfőtte a vizet. Félidőnél érdemes belerakni a sáfrányt és a kurkumát, amitől élénksárga színt kap.

Tipp: Ha marad a köretből, akkor másnap néhány karika kolbásszal vagy egy friss salátával mennyi egytálételt készíthetsz belőle, mert az intenzív főszerezés miatt annak is tökéletes!

Zablisztes tejfölös pizza

Hozzávalók (2 pizzához):

Magam sem tudom eldönteni, hogy ez már lepény vagy még pizza, de az íze mennyei, és a fehér liszt elhagyása miatt megmarad az egészséges étel illúziója. Az élesztőt felfuttatjuk a tejben, majd hozzáadjuk az összekevert kétfajta liszthez, teszünk bele pici sót, majd az olajat. Ha a tésztánk ragacsos, akkor tehetünk még hozzá pici lisztet, majd meleg helyen kelesztjük. Én 20 perc után kezdem gyúrni, és nagyon vékonyra! Szinte már olyan, mint a papír. Megszurkálom, vékonyan olajjal megkenek egy sütőpapírt, rádobom a tésztát, és 4-5 percre az előmelegített sütőbe dobom. Nem szabad készre sütni, szóval 5 perc után kiveszem, és rákenem a fokhagymás tejfölt, megfűszerezem olasz fűszerkeverékkel, majd jöhet rá a sonka, és végül a sajt. 15 perc alatt készre süthető.

Mint néhány napja megtudtam hasonló a “viking tészta” receptje, csak ott a tönkölybúzaliszthez, darált mogyorót is kevernek. Érdemes kipróbálni.

Erre egy kis kolbász is került

Tipp: Fűszerezzétek be már magát a tésztát! Én a liszthez szoktam adni kurkumát, metélőhagymát és oregánót, ettől igazán egyedi lesz a pizzánk, vagy ha úgy tetszik, a lepényünk!

(A megszenvedett) Fish&chips

Hozzávalók:

Annyiszor sütöttem már fish&chipset otthon, de csak egyszer lett tényleg szinte tökéletes, és azóta sem tudom megismételni. Alapszabály ennél az ételnél, hogy minden hozzávaló legyen jó hideg, és a tésztát ne kevergessétek órákig, mert akkor buktátok a szódában lévő “bubikat”. Szóval a lisztet, a keményítőt, a sütőport öntsük egy tálba, mehet bele a tojás, majd a hideg sör és a szóda. Akár kézzel, akár robotgéppel kikeverhetjük, a végén pedig sózhatjátok.

Szuper forróra melegített olajban lehet sütni a bundába mártott halszeleteket. Hogy mitől lesz jó ropogós a tészta? Nos a hideg hozzávalóktól, a keményítőtől, a szénsavas víztől, a sörtől és a sütőportól. Mondják a profik, én meg hozzáteszem: a szerencsétől is, az tuti.

Én a krumplit mindig kicsit megfőzöm, félig készre, hagyom hűlni, és úgy vágom nagyobb hasábokra. Mivel ez egy olajos, lisztes kalóriabomba, pont ezért bátran ajánlom, hogy a krumplit is forgassátok meg a maradék masszában, és úgy süssétek készre!

A zöldborsót érdemes már a főzés elején megpárolni, majd leszűrni. Aztán mehet egy tálba, hozzá nagyon kevés vaj, só és 2-3 mentalevél. Aztán jöhet a botmixer, és már kész is!

Tipp: Ne a sörön spóroljatok. Vegyetek minőségi barna sört, attól igazán finom lesz a tészta!

Exit mobile version