Ki kaphat adókedvezményt?
Amennyiben a betegség korábban is ismert volt, és ezt igazolni is tudjuk, akkor visszamenőleg is van mód az személyi adókedvezmény érvényesítésére. Fontos megjegyezni, hogy nem támogatásról, segélyről van szó, hanem a megszerzett jövedelmet terhelő adó csökkenthető így. A személyi adókedvezmény alanyi jogon jár, ha betegségünk szerepel a szabályozó listáján.
Kérje háziorvosa segítségét
A veleszületett laktózérzékenység, a másodlagos laktózhiány vagy egyéb laktózintolerancia esetében is érdemes a háziorvos segítségét kérni, hogy jogosultságunkat igazolhassuk. Ők napi szinten találkoznak ilyen esetekkel, jártasak ebben, sőt az igazolást is aláírhatják, ha rendelkezésre áll a betegségről szóló orvosi dokumentáció. Amennyiben ilyen papírok még nem állnak rendelkezésünkre, forduljunk a szakambulanciához vagy az illetékes kórházi osztály szakorvosához, mivel a szükséges papírokat ők is kiállíthatják.
Az adónkból visszajáró összeget kérhetjük akár havonta is, a munkáltatóknak, kifizetőnknek leadott nyilatkozatunkkal. Ebben az esetben ennyivel kell kevesebbet adóznunk, tehát a nettó bérünk ennyivel növekszik. Az ehhez szükséges nyomtatványt munkáltatónktól is kérhetjük. Másik lehetőség, hogy amikor az éves adóbevallásunkat készítjük, egy összegben kérjük vissza a nekünk járó kedvezményt. Bármelyik megoldást választjuk, mindenképpen érdemes élni ezzel a lehetőséggel, hiszen a családi kasszát minden bizonnyal megterhelheti az ezzel a betegséggel járó diéta.