Zene a kezdetektől
Ne aggódj, nem az a fontos, hogy hosszú órákon át nagyzenekaros komolyzenét hallgassatok, nem arra megy ki a játék, hogy zenei értekezést tartson a 18. századi klasszikusokból az iskolai nyílt napon. Hanem az, hogy felkeltsd gyermeked figyelmét, és kialakítsd benne a szeretetet a ritmus és a muzsika iránt – a tánci-tánci pedig jön magától, ha érzi a zenét.
Miből ismerd fel a zenei tehetséget?
Ha a következő listából sok elemnél döbbensz rá, hogy igaz a gyermekedre, akkor irány a zenés foglalkozás, az együtt dalolászás, majd a zenesuli! De előbb jöjjön a lista:
– van a családban zenész vagy zenerajongó
– kétéves kora előtt már dallamokat énekel
– imád zenét hallgatni
– hatásosan tudja változtatni a hangerősséget
– könnyen emlékszik dallamokra
– könnyen azonosít hangokat, jó a hallása
– kitalál, könnyedén átalakít vagy variál dallamokat
– akár huzamosabb ideig is rákoncentrál a zenére
– érzékeny a hangokra
– jó a ritmusérzéke
– rendszeresen énekel vagy játszik hangszeren
Hogy sikerült?
Ha úgy érzed, gyermeked különös zenei képességekkel van megáldva, ne fogd vissza magad, énekeljétek el máris a kedvenc közös dalotokat 🙂 Ezután rajtad múlik, hogy segítesz-e neki azzal, hogy fokozott figyelmet fordítasz zenei nevelésére. És ezt nyugodtan tekintheted egyfajta jövőbe való befektetésnek is, hiszen azok a gyermekek, akik kiskorukban már játszanak valamiféle hangszeren, fejlettebb nyelvi és vizuális érzékkel rendelkeznek majd nagyobb korukban.
Persze arra is figyelj, nehogy túlerőltesd a zenetanulást, mert ha a muzsika nem marad meg a játék és az öröm keretei között, akkor – legyen bármilyen tehetséges is – könnyen elmehet tőle a kedve. Adj bátran több teret a szabadságnak és a kreativitásának, és nyugodt lehetsz, hogy nemsokára örömkönnyeket hullatsz egy olyan daltól, amit külön neked szereztek. 🙂
Addig pedig hangulatos együtt énekléseket és zenehallgatást kívánunk!
Fedezd fel gyermeked kreativitását, és játssz velünk nagyszerű Nesquik ajándékokért
Mentés
Mentés