Nyugat-Dunántúl a hét magyarországi statisztikai régió egyike, az ország északnyugati részében helyezkedik el. Három megye, azaz Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala alkotja, központja Győr. Ezekre a helyekre érdemes ellátogatni a régióban:
A Jáki templom
Római katolikus apátsági temploma 1220-1256 között épült, és többször bővítették, mellette a Szent Jakab-kápolna 1260 körülről származik. 1781-ig a templomot temető vette körül.
1896-1904 között Schulek Frigyes tervei szerint restaurálták, kapuja 1663-ban épült, kőfala későbbi. A román kori magyar templomépítészet legjelentősebb megmaradt alkotása. Biztosan neked is ismerős, például a tankönyvekből (amikben a román stílusnál általában példaként szerepel), vagy a budapesti Lehel térről, ugyanis az ottani Szent Margit-templom szinte a szakasztott mása.
A nagycenki kastély
A Széchenyi-kastélyt 1969–73 között állították helyre, és 1973-ban nyitották meg a Széchenyi István Emlékmúzeumot. Az emlékmúzeum két részből áll: a földszint összenyíló teremszobáiban korabeli enteriőrök között a Széchényi-család történetét és Széchenyi István életét mutatják be, az emeleten a legnagyobb magyar munkásságához kötődő gazdasági kiállítások kaptak helyet, egy terem kivételével modern berendezéssel. A kastélytól nem messze felszállhatsz a Nagycenki Széchenyi Múzeumvasútra.
A Pannonhalmi apátság
A Pannonhalmi Bencés Főapátság épületegyüttese a a Nyugat-Dunántúlon, a Szent Márton-hegyen épült fel. A román stílusú altemplom és kerengő, valamint a gótikus bazilika az évszázadok során barokk és klasszicista stílusú épületrészekkel egészült ki, amelyek a főapátság mai arculatát meghatározzák. A 19. századi könyvtárterem 400 ezres gyűjteményében számos könyvritkaságot őriznek. Az épületegyüttest a magyar klasszicizmus egyik legismertebb alkotása, az 55 méter magas torony koronázza. Az apátság a világ kulturális örökségének része. Egyszer látni kell élőben, és ha itt jársz érdemes megnézni a Pannonhalmi arborétumot is.
Göcsej
Domborzati-néprajzi tájegység, a Zala, Válicka és a Kerka folyók által határolt vidéken, körülbelül 70 községet foglal magába. Középső része a szegek vidéke. Sok helyen fennmaradtak a tipikus helyi épületek, érdemes ellátogatni a zalaegerszegi falumúzeumba is.
A környéken virágzik a falusi turizmus, könnyen kaphatsz hangulatos szállást, a hatalmas kiterjedésű erdők pedig kiváló túrázási lehetőséget adnak.
A Hévízi-tó
A Hévízi-tó 4,44 hektár kiterjedésével Európa legnagyobb gyógyhatású tava. Nyáron a víz hőfoka 33-35 °C, de nagyon meleg napokon elérheti a 36-38 °C-ot is. Ősszel és télen a hőmérséklet alacsonyabb, mintegy 24-26 °C körül mozog. A Hévízí tó gyógyhatású vize elsősorban mozgásszervi problémákra és krónikus nőgyógyászati betegségekre jó, de nem kell ahhoz betegség, hogy kipróbáld, milyen a tavirózsák között úszógumin lebegni a finom meleg vízben.