1. Inkább oldalról, mint elölről!
Akit elölnézetből fotóznak, gyakran merevnek és beállítottnak hat, ezt elkerülendő érdemes a kamera elé oldalállásban beállni.
2. Egyik lábat a másik elé!
Ha pózoláskor egyik lábunkat a másik elé helyezzük, testünk sziluettje vékonyodik – a szupermodellek is gyakran így csalnak.
3. Vállat hátra, állat föl!
Nemcsak a fotón, de a hétköznapokban sem árt felvenni az alábbi beállást: vállainkat hátrahúzzuk, állunkat picit megemeljük (ezzel a toka is kiiktatható), gerincünket kiegyenesítjük, egész felsőtestünket pedig picit a kamera irányába fordítjuk – mindezt félelem nélkül, határozottan tegyük.
4. Légzés…
Aki netán a fotózás ideje alatt elfelejtene lélegezni, az ezen szokásától szabaduljon meg, ez ugyanis a fotón nagyon furcsa arckifejezést eredményez. A levegővétel segíti az ellazulást.
5. Fel a kezekkel!
A kezeket összefonni, lógatni nem szerencsés, előbbi „bikaszerűen” hat, utóbbi petyhüdt hatást kelt, legszerencsésebb, ha csípőnkre, derekunkra támasztjuk kezeinket.
6. Nagy szemekkel!
Sokat javít a képen, ha szemeinket picit nagyobbra nyitjuk, mint azt szoktuk.
7. Fekve feszítés
Fekvő pózban is fontos a pózolás: jó megoldás lehet, ha mindkét könyökünkre támaszkodunk, hasunkat behúzzuk, a fenekünket picit húzzuk magunk alá.
8. Fényben…
Nem szerencsés a nappal szemben állunk, ennek ugyanis hunyorgás lesz a vége. Izgalmas lesz az eredmény, ha oldalról érkező fények mellett fotóznak minket, bár így arcunk egyik oldala árnyékos lesz, a másik világosabb – de az oldalról jövő fény öregíti az arcot, a gyenge fény (felhős napos) ellenben fiatalít.