No nem mintha nem lennének csábító dolgok 1903-ban. Tombol az irodalom, a női emancipáció is beindul, a férfiak igazi hódítók, akik a hölgyeket a tenyerükön hordozzák, és legkevésbé sem hagyják, hogy dolgozzanak. A városi élet nyüzsgő és szabad szellemű: kávéházak, orfeumok, mozi, találmányok. Milyen jól jött volna a hölgyeknek akkoriban egy jó fogyókúra-tipp, vagy egy vékonyka Always betét azokon a bizonyos nehéz napokon.
Eközben persze a nőideál is változott: Sarah Bernhardt francia színésznőt több tízezren bámulták és követték (lásd a képen). Divat lett egyéninek és különcnek lenni. Magyarországon Fedák Sári színésznő határozta meg a követendő divatot és férfiak százai hevertek a lábai előtt.
Fentiekkel párhuzamosan beindult a Sufragette mozgalom, akik harcosan követelték a női egyenjogúságot az oktatásban, a munkában, a választójogokban. Az angol utcák női tüntetésektől voltak zajosak.
Magyarországon az első nőkről és nőknek szóló folyóirat 1914-ben jelent meg A Nő címmel, sőt 1908-tól már az Országos Kaszinóba is beléphettek a hölgyek, igaz a férfiaktól kellőképpen elkülönítve.
A nők aktív élete ugyanakkor egy sor új igény megjelenését is maga után vonta, melyekre megoldást kellett találni. Így történhetett, hogy mára megoldott kérdés lett a fogamzásgátlás, vagy hogy a nehéz napokon is ugyanolyan kényelmesen és magabiztosan élhetjük az életünket, mint bármikor máskor, illetve hogy cseléd és szolgálók híján sem kell mosással töltenünk a napokat, hiszen megoldja helyettünk a mosógép. Talán csak egy dolog maradt, amit mégis irigyelnénk az elődeinktől: a romantika. Mert hódítás és kényeztetés nélkül nőnek lenni sem az igazi. Igaz, hogy ma Clark Gable helyett inkább Brad Pittért rajongunk, de romantikus szerelem nélkül ma sem nő a nő, és ebben valószínűleg sosem változunk.
A legújabb találmányról a nők kényeztetésére itt találsz több információt.