A kerek egy esztendőn át készülő, öt divatiskola növendékeit megmozgató 68 varázsos ruhaköltemény többek közt a nagyérdemű soraiban helyet foglaló Andy Vajnát is lenyűgözte. A modellek aranyló sminkjeit, Sipos Zita ezüstagancsos kontykölteményeit Binder Géza és Puskás Bedő készítette. A nem mindennapi hatáshoz a misztikus koncepciót erősítő, egyedi és minden ízében különleges ékszerek is hozzájárultak. A ruhákon és a frizurákban felvillanó, különös formájú uszadék fák Varga Miklós munkáját dicsérik.
S. Hegyi Lucia, mint mondja, nemcsak fáradt, de izgatott is. „Egyébként sem vagyok a szavak embere, sokkal inkább a tetteké. Az Észak legendái kollekciót olyan hölgyek számára terveztem, akik képesek az élet minden területén megélni nőiségüket, akik számára a szakmai siker csupán egy a feladatok közül. A kollekció viselőit a sokoldalúság, a nyitottság, a sejtelmes és karakteres személyiség és a harmóniára való törekvés jellemzi. Az egyszerű vonalvezetés, a természetes anyagok mind az északi kultúrát, annak egyszerűségét, lenyűgöző sikereit idézik” – halljuk a Luan by Lucia Divatház nagyasszonyát.
A kollekció uralkodó színei a fákat, az ékszerkészítésben is használatos különféle ásványokat és fémeket szimbolizálják. A hegyikristály tiszta csillogása, a jáspis selymes érintése, az ónix eleganciája és a márvány nemessége mind-mind megjelenik a modellekben. A Luan by Lucia Divatház jellegzetes szabásvonalaihoz a legnemesebb természetes anyagok társulnak: hernyóselyem és a legfinomabb gyapjúszövetek, amelyek érintésére a bőr is fellélegzik.
Nézd meg a bemutatóról készült fotókat képgalériánkban. Katt ide! |
Sarki fény
M. Z.: – Az egész bemutató során nagy hangsúlyt kapott a természet, mi is bekapcsolódhattunk a körforgásába. A nyitótourban felvonuló papírruhákkal is ezt az érzést kívánta erősíteni, vagy tudatosabb okok is közrejátszottak benne, példának okáért a természetvédelem?
S. Hegyi Lucia: – A körforgás, a fa, a természetvédelem mindenképp, plusz még azt is szerettem volna hangsúlyozni, amit szeretünk elfelejteni, hogy a tervezés mennyire a papírból indul ki, tök mindegy, hogy aztán ékszer, autó vagy telefon, ruha formáját ölti. Tulajdonképpen erre épült az egész kollekció.
M. Z.: – Mesélne egy picit a gazdagon használt motívumok jelentéséről?
S. H. L.: – Súgok egy picit: a motívumoknak spirituális üzenetük van, az agancs, a fa és az inda a test, a lélek és a szellem kapcsolódását jelenti.
M. Z.: – A divatbemutató után mi lesz a további sorsuk ezeknek a ruhakölteményeknek?
SHL: – Reméljük, hogy egy részét értékesítjük, a másik része viszont a múzeumunkba kerül, mert mint tudjuk, Magyarországon a divatot, mint olyat, amely ugyan most már a kultúra része kezd lenni, sokan nem értik. Bízom benne, hogy hála a divatiskoláknak, hála annak, hogy sok tehetséges divattervező van, akiknek a bevonásával nagyon sok minden megvalósult, elindítottunk egy folyamatot.
A cikk folytatását megtalálod a HazaiDivat.hu-n! Klikk ide! |