1. Lazán |
Használd ki a sálkendők izgalmas színeit vagy anyagának esését, és játssz vele egy kicsit. Amikor enyhébb az idő, vagy a kendőt a kabát levétele után is magunkon hagyjuk, engedjünk a nyakmerevítő fazonból.
Így kössük: A kendőt elölről, lazán vessük a nyakunkba. Hátul keresztezzük, majd a sál két végét húzzuk előre. A csillogó szálak, a textúra és az anyag esése miatt redőkben omló, nőies nyakdíszt kapunk.
2. Angolos |
Ha merevebb és melegebb kötésre vágyunk, akkor az előbbit alakítsuk tovább.
Így kössük: A fenti módon, de most szorosabban tegyük a sálat a nyakunkba. Miután elöl megkötöttük, takarjuk el. A sál végei lenyúlhatnak egyformán vagy eltérő hosszúságban is, ez teljes mértékben az ízlésünkre van bízva.
3. Csavart |
Ehhez a játékhoz nem kell sok idő, csak egy kis kedv a változatosságra. A tükör előtt állva a kendőt ide-oda tekergetve egyik pillanatról a másikra meglepő eredmények születhetnek. Idén divat az aszimmetria, amit bevetettünk a sálaknál is.
Így kössük: A sálat egyszer tekerjük körbe a nyakunkban úgy, hogy az egyik szára hosszabb legyen. Ezt a szárat kezdjük a nyakunkban lévő rész köré hurkolni. A végén kössük össze a végeket.
4. Masnis |
Igazán nőcis és bohókás, ha laza masnit kötünk a nyakunkba. Arra viszont figyeljünk, hogy minél vastagabb a sál, annál nehezebb végrehajtani a műveletet, és annál gigantikusabb a végeredmény. A legszebb könnyű anyagú, keskenyebb sálból.
Így kössük: formázzunk két fület, és ahogy a cipőfűzőt is, kössünk laza masnit.
+1 alapkötés |
Az utcán járva azt vehetjük észre, hogy nagyon sokan ugyanúgy kötik meg a sáljukat vagy a kendőjüket. A félbehajtott sálat tegyük a nyakunkba, majd nyakban a félbehajtásnál keletkezett hurkon összefogva húzzuk át a sál végeit. Leírva talán bonyolultan hangzik, de rém egyszerű, és még annál is unalmasabb.
Mit lenne, ha néhány perces játékkal egy kis izgalmat vinnénk a dologba?