Mellbimbó, marhahús és emberi haj – a legbizarrabb ruhaanyagok

Megyeri Nikolett | 2011. November 02.
Hogy mi a közös a plüssmacikban, a tehenek mellbimbójában és a kínai porcelánban? Mindegyik újrahasznosítható, mégpedig ruhaanyagként. A húsruhát viszont nem Lady Gaga stylistja találta fel...

Mellbimbó és kínai porcelán nem vész kárba

Rachel Freire brit divattervező tehenektől és jakoktól származó mellbimbók felhasználásával készített ruhát. Miután a kreációt bemutatták a londoni divathéten, több állatvédő szervezet is felháborodásának adott hangot. A tervezőnő viszont azzal védekezett, hogy amit ő csinál, az újrahasznosítás, hiszen az állati mellbimbót bőrgyáraktól szerzi be, ahol az egyébként a szemétbe menne. 

 

 

 

Li Xiaofeng kínai művész a tradíciókat és a kortárs művészetet ötvözte törött kínai porcelánból készült ruhakollekciójában. Szépnek szép, de leülni azért nem mernénk benne…

Húst hússal

Az amerikai popcsillag a 2010-es MTV Video Music Awards gálán jelent meg a marhahúscafatokból készült ruhában. A bizarr kreáció szinte azonnal ikonikussá vált, és bár Lady Gaga folyamatosan halmozza az extremitásokat, ezt a holmit azóta sem sikerült igazából felülmúlnia. A cucc vegyszerekkel tartósítva, kiszárított állapotban a clevelandi Rock and Roll Hall of Fame múzeumban „végezte”.

 

 

A húsruha ötlete azonban nem a Lady Gaga ruháját megalkotó Franc Fernandez fejéből pattant ki, hiszen az első húsruhát Jana Sterbak kanadai művész készítette, még 1987-ben.

Plüssmaci és műtőskesztyű

Sebastian Errazuriz chilei dizájner 2005-ben egy szőrmeviselés elleni kampány alkalmából rukkolt elő a plüssmacikból készült kabáttal. Majd még ugyanebben az évben, mindenféle kampánytól függetlenül, a saját örömére megalkotta a műtőskesztyűből készült ruhát is.

 

 

 

A természet lányainak

Valódi emberi hajból készült ruhával több tervező is előrukkolt már, ezek közül azonban a legbizarrabb talán az a kreáció, melyet egy vietnami fodrász, Kim Do alkotott tavaly. A ruhához összesen nagyjából 1 millió méternyi, 54 különböző embertől származó hajat használt, melyet szalonjában előzőleg saját kezűleg nyírt le.

 

 

 

Robin Barcus-Slonina amerikai tervező munkája a szobornak is beillő fenyőtoboz-estélyi, melyben azért, lássuk be, viszonylag nehéz lenne például eltáncolni egy keringőt.

Exit mobile version