Női ruhák, amelyek eredetileg férfiaknak készültek

cafeblog/kissemese | 2015. Január 23.
Vannak ruhadarabok, amelyektől igazán nőies egy nő. Feltűnt már nektek, milyen szép formát ad a lábnak meg a fenéknek a magas sarkú cipő? Milyen nőies találmány a szoknya? És ahhoz mit szólnátok, ha egy férfi lejtene végig az utcán tűsarkúban? Vagy színes szalaggal a hajában?

Elképesztő, de vannak olyan egyértelműen nőies, csajos holmik, amiket eredetileg a férfiak hordtak.

Ha hiszitek, ha nem, ilyen például a magas sarkú cipő.

A magas sarkú cipők a Közel-Keletről származtak, a férfiak lovagláshoz hordták. A perzsa magas sarkú cipők egyből népszerűek lettek, a nemesség körében viharos gyorsasággal elterjedt a viselésük. XIV. Lajos francia király korának legnagyobb cipőgyűjtője volt, magasságából adódóan (163 cm) volt nem is egy pár olyan cipője, melynek sarka elérte a 10 cm-t.
Eleinte tehát a férfiak viselték a magas sarkú cipőket, mert férfiasabbnak tűntek tőle. Érdekes, hogy pont emiatt kezdett el terjedni a nők körében is. Az 1630-as években a nők levágatták a hajukat, és férfias kalapokat hordtak, még pipáztak is, hogy férfiasabbá tegyék megjelenésüket – ennek a folyamatnak volt része, hogy átvették a magas sarkú cipők viselését is.

A paróka

Ugyan már az ókorban is használták, divatba ezt is XIV. Lajos és kora hozta. A szifilisz elterjedésével hullani kezdett a betegek haja, ezt takarták parókával, valamint jó célt szolgált a tetvesedés miatt lekopasztott fej elrejtésére is.
Státuszszimbólum volt: azt jelképezte, hogy viselője nem a földeken dolgozik.

Vajon mi lehet még, ami eredetileg a férfiaknak készült? Kiss Emese blogjáról megtudhatod!

Exit mobile version