Kambodzsában a menyasszony napsárga ruhát visel, a hozzá illő fejdísszel.
India számos területén a hagyományos menyasszonyi viselet a piros szári, mivel a piros színről úgy tartják, hogy szerencsét hoz.
A piros szín Kínában is jót jelent: a szerelem és a jólét jelképe, épp ezért az esküvői ruhák is pirosak, arany vagy ezüst hímzéssel.
Indonáziában régiónként igen változatosak az esküvői öltözékek, ám a menyasszony leggyakrabban sűrűn hímzett, élénk színű ruhát és látványos fejdíszt visel.
A hagyományos esküvői ruhák általában kézzel szőtt songket szövetből készülnek.
Japánban, ha egy pár úgy dönt, hogy shinto ceremónia szerint köti össze az életét, általában tradicionális kimonót öltenek. A menyasszony fején a cunokakusi nevű fejdísz látható.
A thai menyasszonyok hazájuk történelmének hat különböző időszakának valamelyikéből választhatnak maguknak esküvői ruhát.
Srí Lankán az ara piros, arany- vagy krémszínű szárit és arany fejdíszt visel. A vőlegény ruhája az úgynevezett mul anduma, egy díszes, redőzött öltözék, amit mintegy 30 percbe telik felvenni.
Türkmenisztánban a hagyományos menyasszonyi öltözék a piros ruha és a fejdísz. A fordított fátyol és a talizmánok arra valók, hogy megóvják az arát a gonosz erőktől.
Bolíviában a menyasszony fejére virágos fejdísz és hosszú fátyol, a nyakába pedig hosszú aranyláncok kerülnek. A szoknyája azonban rövid is lehet.