Egy ausztrál szájklinika orvosa számolt be arról az esetről, hogy egy hölgy páciense a rossz leheletét tette felelőssé azért, mert tönkrement a házassága. A nő szerint ez a kellemetlen tünet gátolta férje és közte az intimitást, ami hosszú távon ahhoz vezetett, hogy eltávolodtak egymástól, és végül el is váltak. A kialakult helyzet érzelmileg nagyon megviselte mindkettőjüket, és a nő önbizalmát végképp összetörte. Ráadásul ezt nemcsak a párkapcsolata, hanem a társasági élete, baráti, kollegiális viszonyai is megszenvedték. Mindez így is maradt egészen addig, amíg a szájszaggal kapcsolatos problémáját meg nem oldotta.
Talán ez egy kirívó, extrém esetnek tűnik, de az igazság az, hogy számos kapcsolatot megterhel a kellemetlen lehelet, ami nem feltétlenül a fogak ápolásának hiányából ered. Különféle gyomorbántalmak, cukorbetegség és öröklött, fogakkal kapcsolatos betegségek lehetnek okozói a szájszagnak, amire még a rendszeres, napi 4-5 alkalommal történő fogmosás sem nyújt kielégítő megoldást. Sokaknak a már meglévő kapcsolatát teszi tönkre a jelenség, míg mások az első randevún buknak el rendszeresen, és ezért képtelenek barátnőt, barátot találni. Vannak, akik nem értik, mi okozza a sorozatos kudarcot, és nem tudják, hogy a párválasztáskor a szagoknak, illatoknak döntő jelentőségük van, és egy kellemetlen benyomás azonnal elriasztja a kiszemelt partnert a további ismerkedéstől.
Pedig a probléma kezelése egyáltalán nem bonyolult. Az általános szájhigiéniát normál esetben rendszeres fogápolással fent tudjuk tartani, az olyan alkalmakra pedig, amikor reményeink szerint közelebbi kapcsolatba kerülünk majd a másik nem képviselőjével, mindig tartsunk magunknál leheletünket frissítő rágógumit. A legjobb ilyenkor a hagyományos, mentás ízesítésű rágógumikra hagyatkozni, mert ez nem csupán felfrissíti a leheletet, de a menta fertőtlenítő hatásának köszönhetően a rossz szájszag kiváltó okait is mérsékelni tudja.