Kattints a képre! Fotó: IKEA |
A konyhai feng shui nem csupán a főző helyiség és az étkező berendezését jelenti. Az étkezést a kínai eszmerendszer nem pusztán biológiai szükségletnek tekinti. A létfenntartás mellett az élvezet, a kedvtelés, az öröm forrása, ezért mindennek pontos menete, leírása van. A legfontosabb vezérelv: az egyensúlyra, a harmóniára törekvés.
A konyha legyen barátságos, levegős, szellős! A természetes fénynél nincs jobb!
A konyha legyen tágas! Ha a rendelkezésre álló tér szűkös, akkor falszínekkel, fényhatásokkal tágítsuk a teret!
Kiemelten fontos a “családi tűzhely” elhelyezése!
Bátran dekoráljuk a konyhát! Színes szép üvegedények, praktikus, szép formájú eszközök szemet gyönyörködtetőek. Ne akarjunk színtelen konyhában főzni!
Tegyünk a konyhába is növényeket! Igazán a vízkultúrás növények valók a konyhába, jó hangulatot, pozitív energiát árasztanak!
A konyhafal színét a konyhában tevékenykedő személyisége szerint érdemes kiválasztani!
A berendezéskor a célszerűségre kell törekedni! A konyhában dolgozóknak a lehető legkevesebb fáradtsággal kell elérnie mindent, legyenek kéznél az eszközök, a fűszerek, az edények!
A konyhában sohase legyen törött pohár, csonka edény, repedt, hibás kerámia. Ezek sok negatív energiát jelentenek.
A konyha a családban a bőség, a gazdagság szimbóluma. Ezért ügyelni kell arra, hogy alapvető élelmiszerekből sohase fogyjunk ki teljesen.
A főzésekbe vonjuk be a család többi tagját, hiszen a főzés varázslatos alkotás!
A feng shui szabadságot ad és nem tilt semmit, azt mondja, mindent szabad, amitől jól érzed magad! Viszont van néhány dolog amit nem ajánl.
A száraz virágok és a száraz virágokból készült kompozíciók nem javasoltak! A lakás ezen területén mindennek az életet kell sugároznia! Óvatosan kell bánni a drasztikus színekkel is. A piros feszültséget teremt, a kék ridegséget áraszt, a barna lehangol, borús gondolatokra serkent. Nem ajánlott a konyhai szagelszívó berendezés sem. Sokkal fontosabb a természetes szellőztetés. A szagelszívó feleslegesen növeli az energiaterhelést. Kifejezetten tilos a feng shui konyhában a mikrohullámú sütő használata. |
Folytatjuk az étkező és a konyhai eszközök, felszerelések feng shuijával.
Horváth Mária: Feng shui a konyhában (Endrei Könyvek 2005.) A feng shui egyik legismertebb hazai szakértője ezúttal a konyha, az étkező, a főzés és az evés témaköreit járja körül az ősi keleti módszer szemszögéből. Könyvében szó esik a fogyókúráról is, hiszen a feng shui nem más, mint harmóniára törekvés. Nemcsak tippek és ötletek olvashatók a kötetben, hanem számtalan izgalmas receptet is kipróbálhat az olvasó. |