1. Pipik a barkán |
A vázába helyezett barkaágakra akasztott tojáscsibékkel vidám hangulatban várhatod a tavaszt. Különösebb gondot nem okoz az elkészítésük, hiszen barkaágat szinte bárhol találsz, a hobbiboltokban pedig beszerezheted az igazi tojásokat helyettesítő hungarocelltojásokat.
Szükséged lesz még sárga és zöld színű hobbifilcre, a tojások fellógatásához pedig vastagabb varrócérna is megfelel. A filcből vágd ki a szárnyakat, a tarajokat és a lábakat. Egy csepp ragasztóval rögzítsd fel őket a tojásokra, majd akrilfestékkel fess apró szemeket a kiscsibéknek. A csőrt dekorgumiból vágd ki, formázz belőle kúpot, és ezután rögzítsd a tojáshoz. Szintén akrilfestékkel különféle vidám mintákat festhetsz a tojás üresen marad részére. A tojások fellógatásához egy tűvel húzd át a cérnát a tarajon, csomózd meg, és már fel is akaszthatod a kiscsibéket a barkaágra.
2. Tojásgirland |
Vendégcsalogató húsvéti ajtódíszt készíthetsz, csak gyűjts össze jó néhány száraz virágot, és egy vastagabb madzag vagy egy vékony dróthuzal segítségével készíts belőlük girlandot. Akassz rá hímes tojásokat, és lógasd fel a bejárati ajtóra vagy akár az ablakkilincsre. Hasonlóan mutatós dekoráció, ha az ablakkilincsekre lógatsz fel egy-egy szép hímes tojást.
3. Variációk virágcserépdíszekre |
Készíts hurkapálcából virágcserépdíszeket – pillanatok alatt elkészül, a végén díszelgő figuráknak pedig csak a képzeleted szabhat határt. A hungarocelltojásokat szúrd hurkapálcára, hogy könnyebb legyen velük dolgozni, ha pedig műanyag tojásokkal dolgozol, akkor először rajzszöggel szúrd ki, mert így egyszerűbben belenyomhatod a pálcikát. Akrilfestékkel kend le a tojásokat, majd száradás után filctollal rajzold meg a csibék „képét”. Farktollaknak hobbiboltban is beszerezhető tollakat használhatsz, amelyeket egy csepp ragasztó segítségével rögzíthetsz a tojáshoz.
Szerezz be színes és fehér kartonpapírokat is, sablon segítségével vagy szabad kézzel rajzolj rájuk különböző nyuszi- és csibefigurákat, majd vágd ki őket. Egy kevéske ragasztó segítségével rögzítsd a kivágott mintákat a pálca végére. Végül a díszes pálcákat szurkáld bele a virágföldbe.
4. Gyurmatojások |
A levegőn száradó gyurmából vegyél egy tenyérnyi darabot, és alaposan gyúrd össze, hogy könnyedén tudj vele dolgozni. Nyújtsd ki kb. félcentisre, és egy előre megrajzolt sablon alapján egy fogpiszkáló segítségével karcold a gyurma tetejére a tojásalakzatokat. Ezt követően egy hegyes késsel vágd körbe őket, és óvatosan emeld ki a darabokat. A mintákat szintén egy kés hegyével, illetve fogpiszkálóval vésd a gyurma felületébe. Még száradás előtt (mivel a levegőn száradó gyurma viszonylag gyorsan szikkad, érdemes vizes kézzel formázni a díszeket) szúrjunk egy-egy hurkapálcikát a tojások aljába.
5. Tojás ül a fűben |
Ezúttal a megszokott piros tojások helyett fess kék tojásokat. Szerezz be egy ládikát vagy bármilyen egyéb kosarat, amelyben el tudod helyezni a kék hímes tojásokat, s ha igazán szép összhatást szeretnél, akkor a ládika színe legyen összhangban a belekerülő hímes tojások színével. Akrilfestékkel fesd le a ládikát a kívánt színre, majd száradás után készítsd el a tojásoknak a fészket fűből. Ha kert híján nincs kéznél fű, akkor időben kezdj el búzát csíráztatni, hogy a zsenge, üde zöld szálakat felhasználhasd a ládika kibéleléséhez.