1. lépés: a kavicsnehezék |
Nem kell féltenünk a szabadban álló mohakertjeinket a széltől, ha az edény aljába kétujjnyi vastagon kavicsot töltünk. Ez a nehezék biztonságosan a helyén tartja az ültetőedényeket, és a fölösleges csapadékot is elvezeti. A kavicsokon úgy helyezzük el a mohapárnákat, hogy dimbes-dombos felületet kapjunk. A tőzegmohapárnák vastagsága segít a domborzat kialakításában.
2. lépés: jönnek a kövirózsák |
Amikor a mohamező faltól falig ér a tálban, jöhetnek a kövirózsák. A kisebb-nagyobb levélrózsákat a mohapárnák találkozási pontjainál ültessük a kertecskébe, így eltakarhatjuk azok illesztéseit is. A moha nedvessége elegendő vízről gondoskodik a pozsgás kövirózsáknak. De figyelem: öntöznünk nem kell, mert a téli levegő páratartalma bőven elegendő.
3. lépés: díszbe öltöztetjük |
Végül az arany és csokoládébarna, kisebb-nagyobb, matt és fényes üvegdíszek következnek. A kicsi karácsonyfagömbökről szedjük le az akasztót, és a helyükre szúrjunk félbehajtott, vékonyabb drótot. Így a kövirózsák mellett – szabálytalan elrendezésben – rögzíthetjük valamennyit, és nem kell attól tartanunk, hogy elgurulnak a helyükről.
Fotó: Csíkszentmihályi Márton
Forrás: Otthon magazin »